Strona 1 z 1

ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

: 30 gru 2009, o 13:33
autor: antvort
Witam, mam pytanie na temat ul Emili Szczanieckiej. Wszyscy wiedzą o szczelinie przeciwlotniczej znajdującej się pod jezdnią. Aczkolwiek! Podobno jest tam jeszcze jeden kompleks bunkrów kilko kondygnacyjnych. NIe mam żadnych informacji na temat gdzie on się znajduje gdyż tylko o nim słyszałem parę razy od znajomych. Ostatnio przeczytałem pewien temat na tym forum, jeden z użytkowników wypowiadał się na temat "miasta" pod ziemią w tamtych rejonach na co inni odpowiedzieli mu że to była szczelina przeciwlotnicza. Postanowiłem ten wątek pociągnąć dalej.

Informacje które posiadam:
- słyszałem że wejście do tego kompleksu jest zasypane jednak możliwe jest wejście przez dziurę (trzeba się czołgać)
- na pewno nie chodzi tu o szczelinę gdyż znajomy który mówił mi o tym był ze mną w tej szczelinie, próbowaliśmy znaleźć kompleks o którym mowa lecz on nie potrafił przez krzaki odnaleźć wejścia.
- użytkownik w innym wątku pisał że jest on koło basenu gontynki i ul. Bożeny niedaleko działek. Lecz patrząc na mapę i rozmieszczenie niektórych obiektów rysuje mi się tylko jedna możliwa lokacja.

Dodaje zdjęcie mapy satelitarnej: Białe kółko jest oznaczeniem !!MNIEJ-WIĘCEJ!! położenia szczeliny przeciwlotniczej. Na żółto jest oznaczony teren który moim zdaniem powinien ukrywać bunkier o którym mowa.
mapa.JPG
Proszę o wasze odpowiedzi.

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

: 15 mar 2010, o 21:29
autor: kazik14
Witam , miałem możliwość spenetrowania tego '' kompleksu '' bunkrów.Nie jest to nic szczególnego ,ale ciekawi mnie bardzo co kryje się za stalowymi drzwiami i zamurowanym przejściem ;) Plan jest bardzo prosty a mianowicie korytarze są jak slalom więc byliśmy znudzeni chodzeniem tym slalomem ale jednak dotarliśmy do końca no ale właśnie wtedy natrafiliśmy na stalowe drzwi ;/ no i na szkielet zwierzęcia, który nas strasznie wystraszył ;)
Mogę załączyć plan tego bunkru.Moje gg 12089726

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

: 16 mar 2010, o 19:51
autor: kazik14
Zapomniałem dodać ,że teraz bardzo trudno tam wejść ,ponieważ jakiś mózg zakopał wejście ;( no i kompleks jest zakopany i zamurowany ,ale mogę powiedzieć ,że jedna odnoga biegnie w stronę CENRUM a druga w stronę DWORCA NIEBUSZEWO i gdybyś nie mógł wejść to mogę ci zrobić to w 3D i sobie pochodzisz ;)

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

: 19 mar 2010, o 12:38
autor: szmurlo
Półtorej roku temu było jeszcze można wejść: http://picasaweb.google.pl/waldemarszmu ... 4469999730

Re: ul. Sczanieckiej - duży kompleks bunkrów

: 22 mar 2010, o 15:26
autor: otodruk.pl
Wydaje mi się że wszyscy piszecie o tym samym schronie, który na zdjęciach pokazał "szmurło".
Byłem tam jako mały chłopak i wydawało mi się to niewyrażalnie wielkie - a teraz wiem że jest to po prostu naziemny jednokondygnacyjny schron który powstał dla okolicznej ludności z ulic Urlichstr, Martinstr, Emilstr itp
A budując po wojnie ulicę Szczeniecką nie opłacało się go rozwalać więc go zasypali. A tajemnicze (zamurowane) drzwi to jest drugie wyjście, które zawsze było w takich obiektach.
I jeszcze czysto teoretycznie wydaje mi się że budowa wielopiętrowego schronu w tym rejonie raczej nie miała by sensu, ponieważ nie było tu żadnych ważnych obiektów wojskowych ani ratusza ani nawet szpitala.