Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Dla tych, co patrzą w dół.
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: secessionlove » 10 lip 2009, o 18:01

Ostatnio idąc z matką ul. Piotra Skargi od strony rodna Gedroycia zauważyliśmy jak na załączonym obrazku, wejście. Matka myślała, że musiało byc to zejście do piwnicy. Natomiast ja obstawiałem za tym, że jest/było to wejście do schronu, tudzież podziemi. Oczywiście zaraz wspomniałem jej o prawdopodobieństwie istnienia w pobliżu ssystemów podziemnych pod Jasnymi Błoniami. Zwracam się zatem do Was z pytaniem, jeśli wiecie, czemu służyło to wejście i czy miało związek ze wspomnianymi przeze mnie systemami tuneli, o których pisał Jacek Grażewicz w Kurierze w 1999 roku.
Załączniki
DSC01373.JPG
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Postautor: PEPA » 12 lip 2009, o 00:05

Jeszcze niedawno były tu drzwi metalowe. W czasach gdy ceny złomu poszybowały bardzo wysoko drzwi też gdzieś poszybowały. W schronie było mnóstwo kartonów z plastykowymi butelkami dla dzieci. Jakiś (tu nie znalazłem słów) zrobił sobie z tego magazynu ognisko. Nie widziałem ale mogę sobie tylko wyobrażać akcje straży pożarnej w tym bardzo głębokim schronie. Po tym zdarzeniu wejście zamurowano. Kilka fotek znajdziesz na stronie www.podziemnyszczecin.pl
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 13 lip 2009, o 16:52

dzięki za informacje. A więc to prawda. Ale czy ten schron miał jakieś połączenia z systemem podziemii pod Błoniami?
Awatar użytkownika
PEPA
Posty: 259
Rejestracja: 27 wrz 2004, o 21:12
Kontakt:

Postautor: PEPA » 15 lip 2009, o 00:01

"System Podziemi" to słowa zapewne przeczytane w Kurierze Szczecińskim w artykułach Pana Grażewicza. Ja mogę powiedzieć tylko że schron miał jedno wejście. Sprawiał wrażenie bardziej nieukończonego, ale głowy nie dam.
www.podziemnyszczecin.pl
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 16 lip 2009, o 17:27

A-ha. To coś już więcej na ten temat wiem, dzięki. Czyli, że nie było połączenia między nimi..., że to zupełnie inna para kaloszy. Może były plany połączenia tego schronu z "systemem" pod Błoniami?
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 17 lip 2009, o 11:48

Tego czy to miało być połączone z "system" pod Błoniami to chyba nikt nie wie. Nie wiem czy ktokolwiek też widział ten rzekomy system podziemi pod Błoniami choć tutaj to się akurat PEPA powinien wypowiedzieć. Z tego co mi wiadomo to pod szpitalem na Piotra Skargi są całkiem duże podziemia. Swoją drogą za dużo artykułów p.Grażewicza przeczytałeś bo on to na prawde ma lekkie teorie spiskowe.
Jak chcesz zobaczyć system podziemi to zapraszam do Międzyrzecza do MRU, na trase turystyczną i na tą troche mniej turystyczną ;)
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Postautor: secessionlove » 17 lip 2009, o 17:26

Dzięki za zaproszenie. Co prawda nie jestem fascynatem podziemnych wędrówek, ale miałem okazję uczestniczyc w takich wyprawach tu i ówdzie.
Kaine
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 00:16

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: Kaine » 28 kwie 2010, o 00:19

Ralf747 MRU to pikuś są większe kompleksy które liczą dziesiątki kilometrów do zwiedzania lecz niestety nielegalnego
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: Busol » 28 kwie 2010, o 08:42

Kaine pisze:Ralf747 MRU to pikuś są większe kompleksy które liczą dziesiątki kilometrów do zwiedzania lecz niestety nielegalnego Pozdrawiam
Dziesiątki kilometrów w Szczecinie ?
Pepa będzie zachwycony. Poproszę o kontakt w tej sprawie na priv admin@sedina.pl
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Kaine
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 00:16

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: Kaine » 29 kwie 2010, o 08:42

Przykro mi ale ten obiekt nie jest w Szczecinie, wieczorem jak nie zapomnę podrzucę foto galerię albo dla chętnych podrzucę na PW by nie robić zamętu w tym wątku. Poniżej mapa obiektu i zaznaczona trasa którą przebyliśmy ze znajomymi (mapa jest aksonometryczna)
Obrazek
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Penetrator
Posty: 701
Rejestracja: 25 lut 2005, o 20:05
Lokalizacja: Junkerswerke

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: Penetrator » 29 kwie 2010, o 19:06

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bujać to my, a nie nas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ps: czeskie piwo smakowało ?
Zrzeszenie Głupków Wioskowych Szczecin
Kaine
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 00:16

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: Kaine » 29 kwie 2010, o 22:32

Owszem zawsze czeskie piwo smakuje ale nie tamtym razem bo długa droga była autem do Szczecina . Tak jak wspominałem to nie jest w Szczecinie a na granicy polsko czeskiej a mapa pochodzi z jednej z wypraw.
W samym Szczecinie często chodziłem w podziemiach las Arkoński, wieża Bismarcka i kilka mniejszych ale w latach 90tych bo później zaprzestałem eksploracji bunkrów i podziemi. Do tej zimy.
Awatar użytkownika
KASZU
Posty: 44
Rejestracja: 6 lis 2004, o 14:21
Lokalizacja: SzCzEcIn

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: KASZU » 15 maja 2010, o 15:05

Kaine pisze:Przykro mi ale ten obiekt nie jest w Szczecinie, wieczorem jak nie zapomnę podrzucę foto galerię albo dla chętnych podrzucę na PW by nie robić zamętu w tym wątku. Poniżej mapa obiektu i zaznaczona trasa którą przebyliśmy ze znajomymi (mapa jest aksonometryczna)
Obrazek
Pozdrawiam
ZLOTE HORY "DS" :D
Byłem 2 lata temu na dużej akcji na żebraczce i potwierdzam dziesiątki kilometrów korytarzy...
MRU to przy tym malutki obiekt podziemny.
Zdjęcia są dostępne wiec dla leniwych podaje linka http://picasaweb.google.com/10467404180 ... PatroIIIII#
Powiem tyle, że są wydrążone kilkaset metrów pod ziemią komory wydobywcze o wymiarach co najmniej 200 na 300 metrów!!! Dociekliwi znajdą info na temat skoków bungy w tych że komorach w necie
Kaine
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 00:16

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: Kaine » 17 maja 2010, o 15:32

Jeszcze kilka dni będzie do penetracji mają zakorkować. A tak na marginesie przez 2 lata bardzo się tam zmieniło :mrgreen: ...
Awatar użytkownika
Peterson
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2015, o 11:25

Re: Wejście do schronu (?) od ul. Piotra Skargi

Postautor: Peterson » 20 lut 2016, o 23:14

Schron OC przy krzyżówce Piotra Skargi a Rondo Gedroycia ma ciekawy schemat, jeszcze jakiś czas temu było wybite kilka cegieł więc wraz z kolegą postanowiliśmy przeprowadzić Eksploracje. Wiec owy Schron ciągnie się pod szkolnym boiskiem po czym jest zawał, zbrojenia i Prefabrykaty świadczą o tym że za zawałem tunel idzie dalej, następna ciekawostka to to ze kilka metrów dalej jest postawiona ceglana ściana z 2 może 3 segmentów, są widoczne ślady kopania. W schronie sa też swietnie zachowane elementy okablowania i kilka puszek rozdzielczych. Ciekawe tez jest to że schron później odbija w stronę szpitala<br />Pozdrawiam S.P URBEX
Schron OC przy krzyżówce Piotra Skargi a Rondo Gedroycia ma ciekawy schemat, jeszcze jakiś czas temu było wybite kilka cegieł więc wraz z kolegą postanowiliśmy przeprowadzić Eksploracje. Wiec owy Schron ciągnie się pod szkolnym boiskiem po czym jest zawał, zbrojenia i Prefabrykaty świadczą o tym że za zawałem tunel idzie dalej, następna ciekawostka to to ze kilka metrów dalej jest postawiona ceglana ściana z 2 może 3 segmentów, są widoczne ślady kopania. W schronie sa też swietnie zachowane elementy okablowania i kilka puszek rozdzielczych. Ciekawe tez jest to że schron później odbija w stronę szpitala
Pozdrawiam S.P URBEX

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron