Europejska noc muzeów

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Europejska noc muzeów

Postautor: Iwonka » 16 maja 2008, o 20:10

W sobotę w godz. 16 - 24 szczecinianie będą mogli bezpłatnie zwiedzać wszystkie gmachy Muzeum Narodowego w Szczecinie.
Akcja ma wymiar europejski - w tym roku nocą z 17 na 18 maja będą czynne muzea i galerie w większości państw Europy.
W Szczecinie w Europejską Noc Muzeów otwierają się sale muzealne przy ul. Staromłyńskiej 1 i 27, Wałach Chrobrego 3 (z udostępnianą do zwiedzania wieżą widokową), w Starym Ratuszu przy Mściwoja II 8.
Oferta zapowiada się atrakcyjnie nie tylko ze względu na niecodzienne godziny otwarcia.
W tym czasie w programie znajdzie się też otwarcie wystawy „Narodziny Muzeum. Sto lat temu na Wałach Chrobrego” w Muzeum Morskim przy Wałach Chrobrego o godz. 16.
Wieczór uatrakcyjni też na pewno prezentacja unikatowego w skali europejskiej zabytku archeologicznego, średniowiecznej tarczy, która odkryta została kilka lat temu podczas badań wykopaliskowych przeprowadzonych przez Pracownię Archeologiczną Zamku Książąt Pomorskich na Podzamczu w Szczecinie. Zachowana we fragmentach tarcza, która ma około osiemset lat, była pierwotnie migdałowatego kształtu i składała się z kilku deszczułek wykonanych z drewna olchowego. Do dnia dzisiejszego zachowały się na jej powierzchni pozostałości polichromii. Zabytek został poddany długotrwałym i żmudnym zabiegom konserwatorskim w Dziale Konserwacji Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku, a obecnie przygotowywany jest do stałego wystawiennictwa. Będzie to pierwsze publiczne wystawienie tego cennego przedmiotu.
Przy okazji po promocyjnej cenie zakupić będzie można wydawnictwa muzeum.
ep / Gazeta Wyborcza


Zainteresowała mnie wiadomość o możliwości zwiedzenia wieży Muzeum Narodowego na co dzień niedostępnej dla mieszkańców Szczecina.
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 16 maja 2008, o 22:54

Bardzo fajny pomysł. Będąc kiedyś w Berlinie podczas nocy muzeów aż zaniemówiłem z wrażenia. Prawie wszystkie muzea otwarte plus specjalna komunikacja autobusowa (bodajże 4 linie autobusowe)

Dla zainteresowanych w artykule GW jest wzmianka o Sydonii,
jakoby miała zostać ścięta niedaleko gmachu muzeum na Staromłyńskiej.
A my chcieliśmy jej szukać na Sowińskiego.....

Pozdr
kadent
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 maja 2008, o 23:15

Ścięta przy dzisiejszym pl. Żołnierza (podobno przed księgarnią), a pochowana... wiadomo ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Europejska noc muzeów

Postautor: Lazi » 16 maja 2008, o 23:21

Iwonka pisze:Zainteresowała mnie wiadomość o możliwości zwiedzenia wieży Muzeum Narodowego na co dzień niedostępnej dla mieszkańców Szczecina.
Czyli ona była udostępniona tylko na czas regat? ZTCP były plany zrobić dostępny dla ludziów ten punkt widokowy na stałe :roll:
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Re: Europejska noc muzeów

Postautor: Ralf747 » 16 maja 2008, o 23:25

Iwonka pisze: Zainteresowała mnie wiadomość o możliwości zwiedzenia wieży Muzeum Narodowego na co dzień niedostępnej dla mieszkańców Szczecina.
Iwonko na wieże można wchodzić bez problemów przecież :D Za 5 PLN dokładnie także coś się Tobie pomerdało.
http://muzeum.szczecin.pl/main.php?title=17&page=18
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 16 maja 2008, o 23:28

Może chodziło o wieżę w Urzędzie Wojewódzkim nie mylić z Kubą ;-)
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 16 maja 2008, o 23:32

Lazi pisze:Może chodziło o wieżę w Urzędzie Wojewódzkim nie mylić z Kubą ;-)
Raczej nie - Wały Chrobrego 3 to Muzeum Narodowe, a jakby to była wieża Kuby to bym się już ustawiał w kolejce do zwiedzania :D
Ale z wieży Muzeum też jest ładny widok - byłem, widziałem.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 16 maja 2008, o 23:37

No ja wiem, ale właśnie może Iwonce się pomerdało ;-)
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 17 maja 2008, o 05:57

Nosz Ralf i Lazi.
Mnie nie ma się co merdać 8)
Może mówimy o innych wieżach.
Wiem, ze podczas dni dziedzictwa kultury, gdy zwiedzaliśmy budynek Muzeum, nie można było wejść na wieżę.
Nieważne zresztą...
Ważne jest to, że można fajnie spędzić czas i porobić zdjęcia. Przygotowane są podobno dodatkowe atrakcje.
Podałam informację, bo Lazi znowu by mruczał niezadowolony, że na portalu nic się nie pisało, tak jak przy dniach dziedzictwa kultury. :D
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 17 maja 2008, o 07:50

Dziękuję ;-)
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 17 maja 2008, o 09:41

kadent pisze:Bardzo fajny pomysł. Będąc kiedyś w Berlinie podczas nocy muzeów aż zaniemówiłem z wrażenia. Prawie wszystkie muzea otwarte plus specjalna komunikacja autobusowa (bodajże 4 linie autobusowe)
Prawie jak w Warszawie ;) .
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
kadent
Posty: 253
Rejestracja: 5 gru 2004, o 00:39
Lokalizacja: Finkrewalderstrasse

Postautor: kadent » 17 maja 2008, o 10:31

kgirl pisze:
kadent pisze:Bardzo fajny pomysł. Będąc kiedyś w Berlinie podczas nocy muzeów aż zaniemówiłem z wrażenia. Prawie wszystkie muzea otwarte plus specjalna komunikacja autobusowa (bodajże 4 linie autobusowe)
Prawie jak w Warszawie ;) .
W Warszawie rzadziej bywam niż w Berlinie. Jeśli tam też jest to tak zorganizowane to chwała organizatorom.
Awatar użytkownika
kgirl
Bravo
Posty: 2059
Rejestracja: 17 lis 2005, o 17:07
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: kgirl » 18 maja 2008, o 10:05

kadent pisze:
kgirl pisze:
kadent pisze:Bardzo fajny pomysł. Będąc kiedyś w Berlinie podczas nocy muzeów aż zaniemówiłem z wrażenia. Prawie wszystkie muzea otwarte plus specjalna komunikacja autobusowa (bodajże 4 linie autobusowe)
Prawie jak w Warszawie ;) .
W Warszawie rzadziej bywam niż w Berlinie. Jeśli tam też jest to tak zorganizowane to chwała organizatorom.
A ja ostatnio bywam częściej w Berlinie niż w Szczecinie ... ale wracając do meritum: oczywiście Warszawa do Berlina się nie umywa jeżeli chodzi o liczbę muzeów, ale pod względem imprez towarzyszących i zorganizowania transportu daje radę ;) . Zapraszam, tym bardziej, że można trafić na szczecińskie akcenty, jak np. zdjęcia p. Łyczywek w Zachęcie.
Portal jest bez sensu !! (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Postautor: Iwonka » 7 maja 2009, o 09:19

http://www.zamek.szczecin.pl/pl/imprezy ... kator=1516

Niektórzy będą mieli okazję postraszyć w komnatach zamku.... :wink:
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
greg29
Posty: 267
Rejestracja: 17 cze 2008, o 11:57
Lokalizacja: Hökendorf

Postautor: greg29 » 7 maja 2009, o 10:43

Ja chyba wybiorę się do starego ratusza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron