Siesin 2050 (uwaga - szokujące)

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Siesin 2050 (uwaga - szokujące)

Postautor: Busol » 15 kwie 2008, o 00:12

Szanowni Państwo ! Po raz pierwzy na portalu. Jeszcze przed GW i Radiem Szczecin.

Nowe logo Szczecin:

Więcej na temat po co i dlaczego tu:

http://www.szczecin.eu/
Załączniki
siesin2.jpg
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 kwie 2008, o 00:16

I jeszcze Gryf...
Załączniki
gryf2050.jpg
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Leks
Virtuell
Posty: 199
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 09:24

Postautor: Leks » 15 kwie 2008, o 00:46

Jak dla mnie to nic szczególnego. Myślałem, że to będzie coś bardziej ciekawego. Mogliby za to stawiać takie wiaty przystankowe jak tam pokazali :D.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 15 kwie 2008, o 01:09

Logo z kodem mi się podoba (BTW czy ktoś może odczytać i napisać fonetycznie?). Natomiast gryfowi czegoś brakuje z przodu, ten język przechodzący w szyję jakoś tak nie odzwierciedla naszego godła. No i ciekawy jestem ile z tego zostanie zrealizowane :roll: i szkoda, że do końca projektu mogę nie dożyć :-(
Awatar użytkownika
Bartosz
Expert
Posty: 8809
Rejestracja: 7 cze 2004, o 17:56
Lokalizacja: Stettin

Postautor: Bartosz » 15 kwie 2008, o 01:12

Lazi pisze:BTW czy ktoś może odczytać i napisać fonetycznie?
Szczecin.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 15 kwie 2008, o 01:20

Dzięki!
Plusik za pomysł, przynajmniej na całym świecie nie będą kombinowali przy czytaniu tylko powiedzą czysto: SZCZECIN :lol:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 15 kwie 2008, o 01:27

Lazi pisze:Dzięki!
Na początku myślałem, że Lazi, znany jajcarz, żartuje. Później był korespondencyjny spad z krzeseł na linii Turzyn-Somosierra.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 15 kwie 2008, o 08:28

Dla mnie REWELACJA!!!
Gdy zobaczyłem pierwszy raz, to aż mnie zamurowało. Nie spodziewałem się czegoś takiego. Ale niemal od razu mi się spodobało - chwila namysłu, analiza komunikatu i ... LET'S DO IT!!!
Gryf jest nowoczesny i tradycyjny zarazem - wszystkie proporcje są zgodne z herbem. Teraz przynajmniej będzie jasność kto ma prawa do tego znaku.
A logo promocyjne to poezja w obrazku! Tyle treści, tyle szczegółów, kilka wątków informacji zakodowanej razem.
To pewnie będzie wzbudzać wiele kontrowersji, ale moim zdaniem Szczecin będzie dumny z takiej marki i takiej wizji. Zobaczycie.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 15 kwie 2008, o 08:43

Po przespaniu stwierdzam ze brakuje mi prostego slowa 'Szczecin'

99% populacji nie zna zapisu fonetycznego i bedzie pytalo o jakie miasto chodzi. - patrz Lazi :)

a napis szczecin jest maly....
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 15 kwie 2008, o 08:51

Torney pisze:
Lazi pisze:Dzięki!
Na początku myślałem, że Lazi, znany jajcarz, żartuje. Później był korespondencyjny spad z krzeseł na linii Turzyn-Somosierra.
Na usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że języka obcego uczyłem się dość dawno i już najnormalniej w świecie nie pamiętam wszystkich znaków fonetycznych. I chciałem się tylko upewnić czy jest napisane w naszym języku. Ale cieszę się, że wprowadziłem trochę uśmiechu i mam nadzieję, że się zbytnio nie potłukliście ;-)
Awatar użytkownika
GRYF
Posty: 338
Rejestracja: 26 cze 2004, o 19:47

Postautor: GRYF » 15 kwie 2008, o 09:16

wizja wspaniała. Gryf - jeszcze lepszy, dzięki zrezygnowaniu z wielu drobnych szczegółów będzie zdecydowanie lepiej powtarzalny. Lazi - jaki język przechodzący w szyjkę ????????????????
i taka obawa - nie wydaje mi się żeby zwiększenie ruchu na międzyodrzu na pd od miasta szło w parze z ekologią. czasami się tam zapuszczam z Airkozakiem w polowaniu na ptaki i nie sądzę co by ostoje ptaków poradziły sobie z pływającymi ogrodami
ale fakt - wizja jest przygotowana bardzo ładnie
powodzenia miastu w realizacji życzę
Awatar użytkownika
SJez
Muj Wydafca
Posty: 256
Rejestracja: 7 gru 2005, o 01:04
Lokalizacja: Szczecin Podjuchy

Postautor: SJez » 15 kwie 2008, o 09:33

Busol pisze:Po przespaniu stwierdzam ze brakuje mi prostego slowa 'Szczecin'

99% populacji nie zna zapisu fonetycznego i bedzie pytalo o jakie miasto chodzi. - patrz Lazi :)

a napis szczecin jest maly....
napis 'szczecin' jest mały, bo to podpowiedź, rozszyfrowanie zagadki (i żeby na mapie znaleźć ;-) )
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lazi » 15 kwie 2008, o 09:34

GRYF pisze:Lazi - jaki język przechodzący w szyjkę ????????????????
Chodzi mi o to, że w tradycyjnym herbie gryf ma dość charakterystyczny jęzor tak jak tu na jednym z obrazków w artykule. A ten "nowoczesny" niby też ma, ale IMO nie do końca to oddaje oryginał. Może po prostu muszę się "otrzaskać" z nowym.
GRYF pisze:i taka obawa - nie wydaje mi się żeby zwiększenie ruchu na międzyodrzu na pd od miasta szło w parze z ekologią. czasami się tam zapuszczam z Airkozakiem w polowaniu na ptaki
Fajnie to zabrzmiało, boisz się o przyrodę i jeździsz postrzelać do ptaków ;-)
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 15 kwie 2008, o 10:18

Łeeee ... no Panie klasa. Podzielam euforię Szymona. Jednak z małym zastrzeżenbiem, jeśli Szymon pozwolisz:
SJez pisze:moim zdaniem Szczecin będzie dumny z takiej marki
Wszystko na to wskazuje, że to Szczecin ma być tą marką, a my - Szczecinianie - mamy byc z z tego dumni.
Busol pisze:Po przespaniu stwierdzam ze brakuje mi prostego slowa 'Szczecin'
Moim skromnym zdaniem, właśnie o to chodzi, by tego słowa się doszukiwać, by symbolem Naszego Miasta było "coś innego", coś (jak widać) według mnie bardzo charakterystycznego. Zostało to jak najbardziej osiągniete, a tego samego zdania, tej samej opinii wśród wszystkich mieszkańców miasta nie będzie. Każdy będzie miał na to własny punkt widzenia, niejednokrotnie będzie się on pokrywał ze spojrzeniem na to np. naszego sąsiada w inym zaś przypadku będzie "komuś" ;) brakowało "Szczecin'a".

Nie zmienia to faktu, iż przedstawiony projekt został przygotowany rewelacyjnie. Na mnie zrobił ogromne wrażenie. Jednak biorąc pod uwagę fakt "słomianego zapału" i nawału pracy przy tym, "my Polacy" mozemy nie podołać temu przedsięwzięciu. Tu nie wystarczy pomalować elewatora czy postawić kilku wiat na przystankach autobusowych i tramwajowych. Do tego jeszcze zmieni sie władza w Szczecinie po wyborach i dopiero zacznie sie problem ... a to zginie pismo, a to przepadnie załącznik ... takie tam
Prosty przykład mieliśmy przy TTSR, gdzie p[raktycznie na ostatnią chwilę robiono coś, co dużo wcześniej mogło zostać zrobione (takie tam małe marudzenie).

A Gryf - projekt na miarę roku 2050 ...
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 15 kwie 2008, o 11:05

I jeszcze jedno:
Busol pisze:99% populacji nie zna zapisu fonetycznego i bedzie pytalo o jakie miasto chodzi
Faktycznie może powstac taki problem, a już na pewno "starsza" część społeczeństwa pewnych rozwiązań może nie akceptować.

Jednak jest to juz tylko i wyłącznie edukacja, sposób, forma przekazu tych elementów, które mogą być niezrozumiane, wieksze, szersze ich rozpowszechnienie. Na to niestety potrzeba czasu. Bo czy to będzie np. w formie tapet na komórkę, czy prób wyjaśnienia za pomocą outdoor'u, to nie zrobi sie tego w jeden dzień, czy miesiąc. Ów zapis fonetyczny w moim rozumieniu ma być znakiem, symbolem nowej ery (?). A my w Polsce robimy to jako jedyni.

No ale skoro podkreśla sie tak polskość Szczecina, w mniejszym czy w większym stopniu próbowano odciąć się od jego niemieckiej historii, to spójrzcie jaki paradoks. Zapis fonetyczny jak bardzo przypomina nazwę "Stettin" ... czy moze tylko mi sie już w głowie poprzewracało. Historia zatoczyła koło ...

A moze mała prośba do Airkozaczka ... jakaś przemiana: "Stettin" w "Szczecin" w "zapis fonetyczny" ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

cron