Siesin 2050 (uwaga - szokujące)

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 16 kwie 2008, o 16:48

[a banika chcesz?]

Drugie pytanie: czy wiedzą Panowie jak się projektuje i buduje samochód? Najpierw jest projekt graficzny, potem opracowanie technologiczne, następnie normalizacja projektu, testy, dopiero na końcu jest produkcja. Od czasów Forda także wiadomo że samochód musi mieć 4 koła, a jednak proces budowy każdego jest żmudny i czasochłonny. Idąc Waszym torem myślenia części karoserii powinny być już w produkcji jak tylko pierwszy rysunek zejdzie z deski kreślarskiej. To jest plan na 42 lata!

Dziwi mnie, że ludzie ciągle narzekają, że nie ma tego, tamtego. Że nic się nie dzieje choć tak na prawdę to im się najczęściej po prostu z domu tyłka nie chce ruszyć.

Bez urazy ale nie dałbym 40 tys. komuś kto "jest w ciągu miesiąca przygotować przedsiemwzięcie" że użyję takiego "sformuowania"
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 16 kwie 2008, o 17:30

Gdyby twórcy marki mieli projektować samochód, to by powiedzieli tak:

Nasz ˈkɑː będzie zwierzęciem w trasie, swoistym tigerem i teddy bearem w jednym. Będzie poruszał się siłą woli użytkownika 20 centymetrów ponad nawierzchnią, w której nie będzie już trzeba łatać dziur wyglądających jak pewnego rodzaju rut czy też hollow. Nie straszne nam będą akcydenty, wszak miast zderzenia z innymi userami pojazd zdematerializuje się, przenikając czule i delikatnie, podążając ciągle do przodu.

Oczywiście to plan na 42 lata, teraz czas na badania technologiczne.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
PrzemysławJ
Posty: 174
Rejestracja: 24 sie 2007, o 15:09
Lokalizacja: Szczecin-Niebuszewo

Re: AAAAaaaaa

Postautor: PrzemysławJ » 16 kwie 2008, o 18:05

dragon113 pisze: Jest to więc dzieło które ma pokazać iż prezydent miasta wie co to marketing
Dokładnie takie samo wrażenie odniosłem po wysluchaniu dzisiejszej rozmowy Prezydenta w "Rozmowach pod krawatem" w Radiu Szczecin. Do tego oklepany frazes, że nie można koło "strategi" przejść obojętnie. Naszą klęską jako miasta jest maraz poprzednich władz miejskich,na tle którego obecna "strategia" jawi się jako coś niezwykłego.

A mi marzy się, aby Szczecin poszedł śladem rozwoju Wrocławia lub Gdańska.Nic tylko sięgnąć po gotowe rozwiązania, bez niepotrzebnych udziwnień.
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 16 kwie 2008, o 19:50

Nie czekajmy z oceną do 2050 roku :wink: ale dajmy na przykład czas pomysłodawcom do końca ich kadencji. Może jakiś c. d. jednak n. ?
Awatar użytkownika
Woytas
Posty: 366
Rejestracja: 16 gru 2005, o 20:28
Lokalizacja: Szczecin- prawobrzeże

Postautor: Woytas » 16 kwie 2008, o 20:17

RychO pisze:Nie czekajmy z oceną do 2050 roku :wink: ale dajmy na przykład czas pomysłodawcom do końca ich kadencji. Może jakiś c. d. jednak n. ?
No tak ale może zamiast zaczynać nowe najpierw naprawić stare. Co po pięknych marinach, nowiuśkich budynkach itp. jak przyjezdni zobaczą straszący dworzec obdrapane i zrujnowane kamienice w centrum.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 16 kwie 2008, o 20:25

Zaczęło się od oceny czegoś w necie, co wyglądało na amatorski balon próbny... a kończymy na stosunku do strategii...
Nie wiedziałem, że za "taki cud" internetowy można zapłacić TAAAKĄ KASĘ!!! Jeśli nasze władze będą aż tyle wydawały na kiepską, nieczytelną reklamę - to nie starczy na benzynę do łódki, którą nasz Pan Prezydent powinien popłynąć na to cholerne Międzyodrze. Za 40 tys. może popłynąć na kilka dni, z dużą świtą. Za takie pieniądze można opracować całkiem sensowny projekt wstępny (nie budowlany) - rozpoznać możliwości i bariery (prawne, przyrodnicze i techniczne w oparciu o dostępną literaturę). Potem można się zastanowić, co, ile i za ile należy/można dalej. PARA POSZŁA W GWIZDEK. Żal mi własnego miasta.
Absolwenci - łączcie się!
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 16 kwie 2008, o 20:39

Na Międzyodrze lepsza była by łódka z cichszym i bardziej ekologicznym silniczkiem elektrycznym.
Co do promocji, jeśli to już już koniec, to faktycznie żenada. A może to tylko wstęp i za dni kilka(-naście, -dzieści) zobaczymy właściwy pokaz fajerwerków?
Na wszelki wypadek z ostatecznym osądem zaczekam... powiedzmy do końca czerwca.
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 16 kwie 2008, o 20:43

RychO pisze: Na wszelki wypadek z ostatecznym osądem zaczekam... powiedzmy do końca czerwca.
Powiedzmy do którego roku ? ;)
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 16 kwie 2008, o 20:45

Ja tam jestem staromodny i wolałbym tak: rozpoznać - zaproponować plan wstępny - omówic z mądrymi - zaplanować i dopiero wtedy reklamować. A tak - wygląda na to, że jest BARDZO DROGA reklama, ale towaru brak!
Absolwenci - łączcie się!
Awatar użytkownika
Woytas
Posty: 366
Rejestracja: 16 gru 2005, o 20:28
Lokalizacja: Szczecin- prawobrzeże

Postautor: Woytas » 16 kwie 2008, o 20:45

RychO pisze:Na Międzyodrze lepsza była by łódka z cichszym i bardziej ekologicznym silniczkiem elektrycznym
.
tylko i wyłacznie to strefa ciszy(no chyba że wiosałka :lol: )
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 16 kwie 2008, o 20:48

Ralf747 pisze:
RychO pisze: Na wszelki wypadek z ostatecznym osądem zaczekam... powiedzmy do końca czerwca.
Powiedzmy do którego roku ? ;)
A. D. 2008
Potem proponuję powyżywać się do woli - oczywiście zgodnie z Regulaminem Forum i Netykietą :wink:
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 16 kwie 2008, o 20:57

woti pisze:Ja tam jestem staromodny i wolałbym tak: rozpoznać - zaproponować plan wstępny - omówic z mądrymi - zaplanować i dopiero wtedy reklamować. A tak - wygląda na to, że jest BARDZO DROGA reklama, ale towaru brak!
Oni zrobili (przynajmniej na razie to tak wygląda) na zasadzie "rzucamy pomysła a wy go łapta"
Sam nie raz w tym stylu na forum pisałem, opiepsz od Busa dostawałem, ale... kasy za to żadnej nie brałem ;)
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Postautor: Ralf747 » 16 kwie 2008, o 20:58

RychO pisze: Potem proponuję powyżywać się do woli - oczywiście zgodnie z Regulaminem Forum i Netykietą :wink:
OK :) Moja koleżanka była na prezentacji dla tzw. VIPów i mówi, że była przerażona kosztami jakie musiało ponieść miasto aby tą prezentację zorganizować wraz z oprawą (typu loga wyświetlane przez projektory na sufitach, podłogach etc., przenośne pamięci USB etc.). Ta wizja cieszy ale tak jak wiele osób poniżej napisało za tyle pieniędzy można zrobić konkretny projekt, a nie samą wizualizacje, którą może zrobić każdy z nas siedząc sobie w domu (może bez tak efektownej prezentacji przed publicznością). Miejmy nadzieje, że rzeczywiście coś się ruszy w tej kwestii i projekt zbliżenia miasta do rzeki znany już od pradawnych czasów doczeka się sensownej realizacji. Warto też zaznaczyć, że ta prezentacja wcale nie jest taką utopią jak twierdzi miasto bo to już prawie miało miejsce, jak to ktoś powiedział w audycji "Szczecin we wtorek" (niestety nie pamiętam kto) - "Szczecin już miał swoją przyszłość".
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Postautor: Gambit » 16 kwie 2008, o 21:31

woti pisze:Ja tam jestem staromodny i wolałbym tak: rozpoznać - zaproponować plan wstępny - omówic z mądrymi - zaplanować i dopiero wtedy reklamować. A tak - wygląda na to, że jest BARDZO DROGA reklama, ale towaru brak!


Woti, ale przecież tak to się odbyło, o co chodzi? Prace nad strategią i marką Szczecina trwały od zeszłego roku.

Poza tym te koszty to nie są koszty samej prezentacji. Sama prezentacja jest elementem opracowanego programu.
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 kwie 2008, o 21:50

Ralf747 pisze:(typu loga wyświetlane przez projektory na sufitach, podłogach etc., przenośne pamięci USB etc.).
Bylem, Widzialem, USB dostałem

Powiem tak - w zyciu bym nie pomyslal patrząc z zewnątrz, że to chodzi o szczecin. bylo ladnie i profesjonalnie.
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

cron