Pytanie natury ogólnej

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Szczeciniak
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 02:05

Postautor: Szczeciniak » 1 mar 2008, o 20:23

mam pytanie natury ogólnej: czy sedina.pl ma jakiś wpływ na bieg wydarzeń w szczecinie, czy to jest tylko tak, żeby sobie pogadać...
Awatar użytkownika
RychO
Posty: 3274
Rejestracja: 2 lis 2004, o 14:10
Lokalizacja: Szczecin - Kozacka Góra
Kontakt:

Postautor: RychO » 1 mar 2008, o 20:36

Szczeciniak pisze:mam pytanie natury ogólnej: czy sedina.pl ma jakiś wpływ na bieg wydarzeń w szczecinie, czy to jest tylko tak, żeby sobie pogadać...
http://sedina.pl/modules.php?op=modload ... =0&thold=0
:)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 1 mar 2008, o 21:19

RychO plusik...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Szczeciniak
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 02:05

Postautor: Szczeciniak » 2 mar 2008, o 00:19

zobaczyłem ten link... "bogate i prężne forum dyskusyjne, współpraca z regionalnymi mediami i instytucjami publicznymi (tylko radio?), nowe pomysły, inicjatywy, projekty, pokazy, wycieczki czy dyskusje" to wszystko? w moim pytaniu chodziło na przykład o to, jaki wpływ miała sedina na podjęcie decyzji o wybudowaniu nowej filharmonii w szczecinie w formie szklanej góry? jaki wpływ ma sedina na bieg wydarzeń związanych ze starym szczecinem? jakie instytucje liczą się z opiniami wyrażanymi na tym forum?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 mar 2008, o 00:27

Szczeciniak pisze:współpraca z regionalnymi mediami i instytucjami publicznymi (tylko radio?)
Polskie Radio Szczecin, Gazeta Wyborcza, TVP3 Szczecin, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Archiwum Państwowe w Szczecinie, Książnica Pomorska, Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, SARP Szczecin, Pommersches Landesmuseum Greifswald, Haus Stettin Lübeck, Architekturmuseum der Technischen Universität Berlin... Zapomniałem o czymś?
Szczeciniak pisze:jaki wpływ miała sedina na podjęcie decyzji o wybudowaniu nowej filharmonii w szczecinie w formie szklanej góry?
Żaden.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Szczeciniak
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 02:05

Postautor: Szczeciniak » 2 mar 2008, o 00:44

jestem "nowy" na tym forum, dlatego tyle pytań... wynikałoby z tego, że jakiś wpływ na kształtowanie opinii publicznej sedina jednak ma... kwestią do rozważenia byłoby: jak wpływać na decyzje inwestorów, których propozycje nie mają respektu dla historii szczecina? jak doprowadzić do sytuacji, żeby "głos" sediny miał liczącą się wagę opiniotwórczą? jeżeli sedina współpracuje z sarpem, to dlaczego jej głos został zlekceważony? na czym polega ta współpraca?
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 mar 2008, o 00:48

Szczeciniak pisze:na czym polega ta współpraca?
Na tym.

P.S. Temat dzielę, bo nasza rozmowa nie dotyczy katedry.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Szczeciniak
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 02:05

Postautor: Szczeciniak » 2 mar 2008, o 01:38

jeżeli "na tym" jest odpowiedzią na wszystkie moje pytania z poprzednich wpisów, to nie wygląda optymistycznie... a już myślałem, że jestem w miejscu, gdzie można zrobić coś konstruktywnego :)
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 mar 2008, o 01:45

"Na tym" odnosiło się wyłącznie do SARPu. Westival 2007 był bardzo udany, już przygotowujemy kolejną edycję.
już myślałem, że jestem w miejscu, gdzie można zrobić coś konstruktywnego
Na razie nie zrobiłeś nic, ale nie poddawaj się.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Szczeciniak
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 02:05

Postautor: Szczeciniak » 2 mar 2008, o 03:24

właśnie próbuje coś zrobić, ale obawiam się, że to jest przysłowiowy groch o ścianę :), albo psy szczekają karawana jedzie dalej... "współpraca" z sarpem byłaby dobrym przykładem
Szczeciniak
Posty: 21
Rejestracja: 1 mar 2008, o 02:05

Postautor: Szczeciniak » 2 mar 2008, o 03:52

pooglądałem sobie wspomnienia z westivalu... musiało być fajnie... szkoda że nie mogłem tam być... ale to jest tylko impreza... fakt, że ważna... edukacyjna... no i ile lat można przekonywać społeczeństwo szczecina do wartości historycznej miasta... robi się to już od 1945 r. ... i nie mówię, że nic się w tym zakresie nie dzieje... dużo konserwatorsko dojrzałych inwestycji zostało zrealizowanych, a później stawia się w tym całkiem nieźle wyważonym środowisku szklaną górę - pomnik ARCHITEKTA... i wszystko się wali... i znów trzeba czekać latami aż kurz, bluszcz i starzejąca się pamięć pozwolą zaakceptować bryłę jako integralną część miasta...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 2 mar 2008, o 09:00

Torney pisze:Zapomniałem o czymś?
Kino Helios, Klub Delta (Dąbie), Moje Miasto :), OFficyna, DIecezjalny Konserwator Zabytków...

Kilka innych instytucji prosiło o pomoc w roznym zakresie: szkoły, organizacje, ostatnio nawet jedna agencja reklamowa

No i w pazdzierniku studenci :-)

Drogi Szczeciniak. W samym portalu jest tez duzo do zrobienia. Moze chciałbys np. uporządkować nazwy ulic widoczne w lewej czesci 'Nazwy'
Wystarczy poprawic plik tekstowy i bedzeimy mieli najabardziej wiarygodny "walidator" nazw przed i powojennych

Jest pare miejsc i materiałów ktore czekają na zeskanowanie, kilak miejsc ktore trzeba nawiedzic itp itd...

Moze jakąś książke przygotujesz i damy do naszej biblioteki...

A robiąc to powiekszasz nasze zasoby ktore (przypomne) dostępne są za darmo dla wszystkich.... i mysle ze to juz wystarczający wkład obok samego pogadania o szczecinie na Forum....

Aha no i jeszcze rocznik
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Postautor: Torney » 2 mar 2008, o 10:46

Szczeciniak pisze:ile lat można przekonywać społeczeństwo szczecina do wartości historycznej miasta... robi się to już od 1945 r.
Rozumiem, że to żart?
Szczeciniak pisze:właśnie próbuje coś zrobić
Ale co próbujesz zrobić? Jeśli wiąże się to z sedina.pl, a nie chcesz otwarcie pisać na forum, z boku masz namiary mailowe na osoby odpowiedzialne za portal.
Busol pisze:Kino Helios, Klub Delta (Dąbie), Moje Miasto, OFficyna, DIecezjalny Konserwator Zabytków...
A to jak OFFicyna, to jeszcze np. Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość i Stowarzyszenie na Rzecz Cmentarza Centralnego ;).
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Jan_Krzysztof
Posty: 1248
Rejestracja: 11 lip 2004, o 01:55

Postautor: Jan_Krzysztof » 2 mar 2008, o 12:46

Szczeciniak pisze:mam pytanie natury ogólnej: czy sedina.pl ma jakiś wpływ na bieg wydarzeń w szczecinie, czy to jest tylko tak, żeby sobie pogadać...
W tym miejscu, „sedina.pl”, spotykają się ci, co chcą przybliżyć wszystkim wiedzę o historii Szczecina, tej dalekiej i tej najbliższej oraz poszerzyć swą wiedzę o Naszym Mieście.
Ten portal jest skarbnicą wiadomości o Szczecinie z przeszłości.
Przeglądnij dokładnie cały zasób, jaki się znajduje na tym portalu. Ile jest zdjęć w galeriach przedstawiających Nasze Miasto. Ile jest artykułów o bardzo dużej wartości, a które doceniają ci co się na tym znają.
Nie musimy udowadniać, że są tacy którzy nas poważają i zwracają się do Nas o pomoc. W miarę naszych skromnych możliwości pomagamy.
”Sedina.pl” nie jest portalem, który ma ambicję być wyrocznią na „przyszły” Szczecin. Jeżeli chcemy wpływać na przyszłość Naszego Miasta, to udzielamy się gdzie indziej.
Jeżeli uważasz, że jest to tylko gadanie, które nic nie przynosi, to niestety nie jest to Twoje wymarzone miejsce.

Próbować coś zrobić, a zrobić coś - to jest bardzo wielka różnica.
Ostatnio zmieniony 2 mar 2008, o 22:45 przez Jan_Krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 2 mar 2008, o 13:44

Liczył już ktoś tych naturalnie pytających?

Namacalnych dowodów wpływu na
Szczeciniak pisze:..szklaną górę - pomnik ARCHITEKTA..
czy inne "posunięcia" raczej nie znajdziesz, wpływu na opinie, myślenie, działanie także nie.
Bo beneficjenci się do tego nie przyznają.
Jednak obserwując w dłuższym okresie czasu zobaczysz "ugięcie myślenia" i to nie tylko pod wpływem sedina.pl ale także innych zapaleńców.
Tak czy inaczej, pytając tu na portalu nie przyczyniasz się do niczego.
Zmuszasz tylko do udowadniania i przytaczania przykładów, a tego nikt nie lubi robić pod presją.
Przyjmij za pewnik, że skoro wiele lat już się spotykamy w jednym miejscu to jest to symptom pozytywny, rozwojowy.
Teraz masz okazję dorzucić swój kamyczek do tego kopca...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron