Stocznia Oderwerke

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
LeszekK
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2007, o 13:50

Stocznia Oderwerke

Postautor: LeszekK » 24 paź 2007, o 14:33

proszę o pomoc ludzi dobrej woli poszukuję opracowania okolicznościowego z ok 1925 na temat Stettin Oderwerke potzrebuję dokładnej daty i tytułu a także jeśli to możliwe informacji gdzie ją można chociaż przejrzeć
Awatar użytkownika
jacek80
Posty: 87
Rejestracja: 27 kwie 2005, o 11:26
Lokalizacja: Forever Szczecin

Postautor: jacek80 » 24 paź 2007, o 21:31

echh ja znam kilka wersji tej stoczni i sam nie wiem która jest najbardziej prawdziwa:(
LeszekK
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2007, o 13:50

Postautor: LeszekK » 25 paź 2007, o 08:38

wiem wiem ale mi chodzi tylko o jedną o Oderwerke Stettin bo w tym czasie tj. 1925 istniały trzy Vulcan, braci Nusce i właśnie Oderwerke i album tej ostatniej poszukuję bo wiadomo że po wojnie wszystkie wrzucono do jednego wora i powstała Adolfa W. to może coś ci się uda znalęźć ? 8) temat jest dla mnie pilny.
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 3 lis 2007, o 18:36

LeszekK pisze:proszę o pomoc ludzi dobrej woli poszukuję opracowania okolicznościowego z ok 1925 na temat Stettin Oderwerke potzrebuję dokładnej daty i tytułu a także jeśli to możliwe informacji gdzie ją można chociaż przejrzeć
A czego dokładnie poszukujesz ? Może będe w stanie pomóc ...
LeszekK
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2007, o 13:50

Postautor: LeszekK » 6 lis 2007, o 11:21

trudno mi określić precyzyjnie ale wiem że w tej publikacji jest mapa oderwerke i poszukuję jej aby skserować i nie chodzi mi o vulcan bo te mapy mam z innych opracowań okolicznościowych wydanych min. przez stocznię szczecińską nova sprwawa jest trochę z typu szukania igły w stogu siana ale może ktoś ma tą igłę? :roll:
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

...

Postautor: piotr_now » 6 lis 2007, o 16:11

1. Poszukam w swoich sromnych zbiorach
2. Może nie igłę, a magnesik do tej igły bym miał, by ze stogu ją wyciągnąć. To niestety trochę potrwa - muszę wysłać list z prośbą o poszukanie i przygotowanie dla mnie kopii do Niemiec ...
LeszekK
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2007, o 13:50

Postautor: LeszekK » 7 lis 2007, o 08:53

to fajowo poczekam cierpliwie mam nadzieję że magnesik zadziała a tak wogóle to jeśli będziesz miał możliwość zdobycia większej ilości materiałów to będzie super a jeśli jakiś kontakcik masz to też, znajdziesz się na piedestale chwały bo ja pracuję w muzeum i zbieramy wszelkie materiały jakie wyszły nt. stoczni potzrebujemy do wzbogacenia wystawy i łapię się wszystkiego nie koniecznie brzytwy na razie :lol:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

cron