II LO - rekonstrukcja sentencji

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Violeta
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2007, o 18:52

II LO - rekonstrukcja sentencji

Postautor: Violeta » 16 maja 2007, o 19:07

Witam jestem tutaj pierwszy raz. Pisze być może przy nie właściwym temacie jednak widzę że są tutaj dosyć nowe komentarze i licze, że ktoś mi dosyć szybko odpisze. Jestem uczennicą II LO im. Mieszka I w Szczecinie. Jak być może niektórym wiadomo szkoła nasza w październiku odrestaurowała stary zegar, który wisi teraz na budynku. Nad zegraem jest także a raczej była kiedyś wywieszona sentencja łacińska mówiąca o dobrym wychowaniu. Każda klasa w szkole była poproszona o zebranie jak największe kwoty na renowacje tego napisu. Wspólnie klasą zebraliśmy najwięcej bo aż ok 620 zlotych. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb. Bardzo nam zależy na "powrocie" tego napisu na szkolne mury. Zrodził się w nas pomysł na pozyskanie kolejnych funduszy na ten cel. Pomyślałam razem z koleżankami, że dobrym pomysłem byłoby zoorganizowanie na terenie szkoły wystawy dotyczącej Szczecina. Miałaby ona na celu przedstawienie miejsc sprzed kilkudziesięciu lat i ich dzisiejszego wygląda. Dzięki temu łatwo jest zoobraczyć jak wiele jesteśmy w stanie zmienić. Ale także zoobaczyć będzie można przy tej wystawie, jak wiele miejsc straciło swoją świetność i wspaniały wygląd. Chcielibyśmy skierowac tę wystawę przede wszytskim do rodziców uczniów naszej szkoły, gdyż wiadomo że jako ludzie dorośli mają swoje własne firmy i być może zechcą być fundatorami np jednej wybranej przez siebie literki. (będzie to zapisane - która literka jest przez kogo ufundowana). Oczywiście pojedyncze datki są dla nas bardzo ważne w ten sposób uzbieraliśmy wcześniej wspomniane 620 zł. Razem z koleżankami kontaktowałyśmy sie z architektami i firmami które byłyby wstanie zrobić taki napis i zamontować go na szkoloe. Na dzień dzisiejszy naszym marzeniem jest zoorganizowanie jak najlepszej wystawy dotyczącej Szczecina i jego historii. Potrzebujemy jednak więcej materiałów. Do tej pory miałyśmy możliwość bazowania jedynie na nie zbyt dobrych kopiach zamieszczanych w internecie (mowa o fotografiach). Chciałabym bardzo żeby państwo tutaj na forum zastanowili się czy w jakiś sposób nie byliby państwo wesprzeć naszej akcji i pomóc nam przy organizacji wcześniej wspomnianej wystawy. A może ktoś miałby inny pomysł. Z góry dizekuję za cenne uwagi.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 maja 2007, o 21:13

TO ja moze inaczej zapytam odrwacając pytanie.

jak mozemy pomoc ?

Przy okazji czytuje nas kilku absolwentówLO nr 2
Violeta
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2007, o 18:52

Postautor: Violeta » 16 maja 2007, o 21:47

Właśnie. Naszym celem jest zoorganizowanie wystawy. Wiadomo przygotowanie pewnych opisów czy też tekstów mówionych które miałyby nakłaniać do wsparcia nas przy zbieraniu funduszy na tzw. literki nalezy do nas. Dysponujemy jednak niezbyt dużymi zbiorami pewnych fotografii. Dostępne są one oczywiście na tej stronie. Jednak wydrukowane na komputerze nie oddadzą takiego efektu jaki chcemy uzyskać. Być może ma ktoś z uczestników forum zdjęcia, pocztówki przedstawiające Szczecin z dawnych lat. A może ktoś jest w posiadaniu jakichś większych plakatów afiszy, które możnaby wykorzystać przy tworzeniu takiej wystawy. Jako dosyć młode osoby nie znamy tak dobrze historii Szczecina lecz w tym zakresie same się dokształcimy. Nauczyciele historii z naszje skzoły także zostaną zaangażowani, jednak myślę że na tym forum znajdzie się owiele więcej osób ktore dysponują takimi materiałami. oczywiście wszystkie materiały zwrócimy do ich właścicieli. Chodzi nam także o to że przy otrzymaniu pewnych fotografii dobrze by było żeby wiedzieć jaka to część Szczecina ponieważ chcąc zdjęcia zestawiac na zasadzie kontrastu czyli zdjęcie sprzed kilkunastu lat a obecny wygląd tego miejsca musimy wiedzieć co dane zdjęcie przedstawia. To nasze pomysły. Być może ktoś miałby jeszcze inne. Jesteśmy otwarci na propozycje.... być może dyrekcja się wtedy zgodzi. Puki co mamy zgode na zoorganizowanie wystawy.
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 16 maja 2007, o 22:26

Hm, cel jest dość szczytny, fakt.
Moja skromna propozycja: plansze mogłyby zawierać po kilka fotografii i część z nich można wydrukować prosto z portalu bez powiększeń.
W galerii jest w miarę podpisane, co gdzie było - z adresem włącznie. Biorąc plan do ręki choćby i z naszej kolekcji, można znaleźć lokalizację. W razie wątpliwości można na forum zapytać o szczegóły.
Jeden warunek: nie wolno prezentować zdjęć z Muzeum Narodowego. Takie są zasady ich udostępnienia na portalu.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 16 maja 2007, o 22:34

Skoro cel szczytny to mozecie wykorzystac zawartosc naszego sedina.dvd

Filmy o szczecinie przemiany - wszystko na jednym DVD
kangur
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2005, o 18:38

Hmm...

Postautor: kangur » 16 maja 2007, o 22:36

No cóż, jako absolwentowi tej zacnej szkoły, wypadałoby mi wspomóc inicjatywę. Ze swojej strony moge uzyczyc np. te kartke.
http://sedina.pl/galeria/displayimage.p ... =671&pos=3
Jednak chciałbym znać kilka szczegółów, np. jakie będą konkretne ramy czasowe tej wystawy i miejsce ekspozycji...

P.S.
Z historyków zaangażował się p. Ż. czy p. J.? :)
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 16 maja 2007, o 22:45

Ja natomiast z dziką rozkoszą byłbym też w stanie pomóc, ale… nic za darmo.
1. Młodzież zacnego Neues Marienstiftsgymnasium można by mocno przeegzaminować z historii Szczecina. Pomoc? Oczywiście. Ale najpierw potarzać znajomością nomenklatury i topografii. Np. na podstawie galerii.
2. Oczywiście nauczycieli historii też by się poegzaminowało, nie ma lekko.
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
kangur
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2005, o 18:38

Postautor: kangur » 16 maja 2007, o 23:08

Bachinstitut pisze:Ale najpierw potarzać znajomością nomenklatury i topografii.
Sugerujesz numery parceli na Altstadt, czy te numerki dzwigow w porcie? ;) :twisted:
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 16 maja 2007, o 23:18

kangur pisze:
Bachinstitut pisze:Ale najpierw potarzać znajomością nomenklatury i topografii.
Sugerujesz numery parceli na Altstadt, czy te numerki dzwigow w porcie? ;) :twisted:
Z dźwigów mógłby egzaminować Sivy, z nomenklatury - Schulz, z parcel - ja sam.
Ale tak zupełnie poważnie - trzeba by im zrobić egzamin z tego, co by im mogło zostać w głowach. Dźwigi bym zostawił nauczycielom, a nomenklaturę i parcelację Starego Miasta - samej dyrekcji. Finał egzaminu dla kadry - oczywiście publiczny. :lol: :lol: :lol:
Erich-Falkenwalder-Gesellschaft
mavr
Posty: 112
Rejestracja: 13 sty 2007, o 09:35

Postautor: mavr » 17 maja 2007, o 09:04

a ja tak bez specjalnego wstydu zapytam wprost: ile trzeba miec zeby zrobic? ( o sentencje pytam, co by nie było)
Violeta
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2007, o 18:52

Postautor: Violeta » 18 maja 2007, o 16:15

Tak dokładnie nie chcę podawać żeby nikogo w błąd nie wprowadzić ale brakuje nam jeszcze około 8 tysięcy do uzbierania. Mamy już pewny pomysł dzięki Wam. Chcemy zoorganizować w szkole konkurs wiedzy o historii Szczecina być może poprzedzony on byłby jakiemiś warsztatmi na ten temat, ale z tym wystartujemy dopiero we wrześniu. Na tą chwile postaramy się jedynie stworzyć jakąś małą galerię (wystawę) jaką zaprezentujemy w szkole w trakcie spotkań z rodzicami. W razie jakichś kłopotów na pewno jeszcze nie raz zwrócę się o pomoc. I oczywiście skorzystamy ze zgromadzonych przez Was materiałów! :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości