zlot ludzi z całej PL - prośba do fachowców

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
adriank
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2007, o 20:27

zlot ludzi z całej PL - prośba do fachowców

Postautor: adriank » 4 maja 2007, o 21:42

To mój pierwszy post na to forum...
Ale pomyślałem sobie, że nie znajdę nikogo lepszego od Was w sprawie, o którą mi chodzi....
Najpierw o sobie:
Wychowałem się pod Szczecinem, szkoła średnia to internat na Racibora, potem wyprowadzka do Krakowa. Jakieś półtora roku temu, po 9 latach życia z 'centusiami', wróciłem w rodzinne strony.
Teraz o sprawie:
Jestem miłośnikiem i członkiem klubu Polskiego Fiata/Poloneza. To netowa grupa mailowa [swoją drogą serdecznie zapraszam: www.fiat125p.megahost.pl ] i co roku zlot organizowany jest w innym miejscu PL. Tym razem - po prawie 10 latach istanienia klubu - 'padło' na 'grupę szczecińską'. Przeważnie dla ludzi z 'reszty PL' Szczecin to koniec PL. Ale już teraz wiem, ze frekwencja będzie niezła...
Zlot organizowany jest zwykle w 'długi weekend' majowy, średnia uczestników to ok 200 osób.
Na każdym takim zlocie mamy 2-dniowy rajd turystyczny, w którym nie chodzi o to żeby jak najszybciej dojechać na metę, ile odwiedzić jak najwięcej atrakcji danego regionu. Oczywiście organizatorzy starają się dobrać trasę tak, żeby pogodzić pokazanie najfajniejszych miejsc z zamknięciem rajdu we w miarę sensownych 'ramach czasowych'.
I tu właśnie moja prośba:
Zapodajcie nam najciekawsze atrakcje Szczecina, które możnaby było pokazać ludziom z reszty PL, ... atrakcje nie tylko Szczecina ale i okolic ... . Chcemy, żeby ten rajd wyszedł naprawdę fajnie, żeby ludzie - zjechawszy się z całej PL i w większości będący w naszych okolicach pierwszy raz w życiu - mogli zobaczyć ciekawe miejsca Pomorza Zachodniego, ... itp
p.s. 1. wiem że taki wątek może wywoła dużo sporów, ale liczę na Was, w końcu to Wy jesteście znawcami tego terenu.
p.s.2. Już wiem jak się będzie nazywał sam rajd [nie mówię o całym zlocie...]. To będzie 'Rajd 1000 Rond' ;-)
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Postautor: wraga » 4 maja 2007, o 22:16

A czy chociaż wyjdą ze swoich wspaniałych maszyn, czy będą oglądać za szyb (nie wszędzie da się dojechać :D )
adriank
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2007, o 20:27

Postautor: adriank » 4 maja 2007, o 22:35

wraga pisze:A czy chociaż wyjdą ze swoich wspaniałych maszyn, czy będą oglądać za szyb (nie wszędzie da się dojechać :D )
Na trasie są przewidziane zadania, np.: 'ile most miał przęseł' , więc ekipa ma dojechać dokąd się da, po czym wysiąść z auta i 'kombinować', żeby uzyskać odpowiedź na zadane pytanie. Dlatego nie wszędzie musi się dać dojechać autem. Na tym ten rajd polega.

Chodzi mi tylko o to co fajnie by było pokazać w Sz-n i okolicach.
kosa131
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2007, o 23:50

Postautor: kosa131 » 4 maja 2007, o 23:58

witam.
Dla mnie rowniez jest to pierwszy post na tym forum. Tak sie sklada ze znam zarowno Adriana jak i osoby, ktore maja sie na tym zlocie pojawic. Rajd ma charakter czysto turystyczny, cala zabawa polega na rozwiazywaniu zadan na trasie, zwiedzaniu okolicy, poznawaniu historii danych miejsc (do kazdego zadania dolaczony jest zwykle krotki rys historyczny, dzieki temu osoby rozwiazujace zadania wiedza cos wiecej o miejscu, ktrorego zadanie dotyczy i nie patrza na to miejsce jak na wyrwany z kontekstu stos starych cegiel czy kawalek betonu...). Ja chcialbym aby na trasie rajdu uwzglednic Wieze Bismarck'a, okolice fabryki benzyny syntetycznej w policach (chociazby w postaci budynku obecnego gimnazium). Jako ze rajd jest zmotoryzowany, moga to byc miejsca oddalone od siebie o spore nawet odleglosci. Bedziemy z Adrianem wdzieczni za propozycje i wszelką pomoc.
Awatar użytkownika
Tasza
Posty: 346
Rejestracja: 7 lut 2007, o 22:18
Lokalizacja: Stettin-Grabow

Postautor: Tasza » 5 maja 2007, o 00:17

Fajny kontekst i duże możliwości zaprezentowania miasta.
Myślę, że dla niektórych znawców tematu może to być całkiem przyjemna możliwość na kreatywne spędzenie weekendu .

Życzę powodzenia :) .
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 5 maja 2007, o 16:00

Czyli ten zlot ma być za rok ? Bo teraz to już jesteśmy tak jakoś po majowym weekendzie chyba.
Miejsc jest tyle że w samym Szczecinie z tydzień by im zeszło :-) i to tylko z tymi szczególnymi i niepowtarzalnymi
- Różanka,
- Cmentarz Centralny,
- wieża Quistorpa,
- bramy (Portowa, Królewska),
- zwodzony most,
- mosty w ogóle,
- schron PKP,
- schron Szmaragdowe,
- Grota
- zamek,
- Elewator Ewa,
- kościoły,
itd itp
kosa131
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2007, o 23:50

Postautor: kosa131 » 5 maja 2007, o 16:21

dzie za rok. Bardzo fajne propozycje, czekamy na jeszcze . :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości