Reprezentowanie portalu itp - bardzo ważna informacja !!!

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Reprezentowanie portalu itp - bardzo ważna informacja !!!

Postautor: Busol » 6 lis 2005, o 18:10

W związku z tym, że ostatnio coraz czesciej stykam sie z sytuacjami ktore opisze ponizej pragne poinformowac szanownych FORUMowiczów:

1. Uprzejmie proszę aby na innych forach poza sedina.pl nie opisywac co sie dzieje na naszych forach, nie cytowac, nie podawac nickow userów itp. chyba ze w kontekscie merytorycznym. Nie chodzi o to zeby nie zacytowac jakiejs waznej informacji której ktos poszukuje, bo od tego wlasnie jestemy aby wiedza sie dzielic. Powiem na przykladzie. Nie mam nic przeciwko tekstom typu:

Czytałem na sedina.pl ze Grabowerstr to Matejki czy wg sedina.pl wieze katedralną zbudowano w... itd.

natomiast pisanie tekstów w stylu:

Wycieczki w stronę Torney przepraszam wróć Turzyn'a (bo przecież Stettin był i się zmył, Bachu ostatnio nawet pokazywał co się znajdowało w miejscu Galaxy, a konkretniej "saloniku" Orsey). Ale po głowie, to nie dostałem byłem Chyba rzeczywiście z Tobą ciężko dojść do czegokolwiek, gdyż jesteś jaki jesteś i mają się z Tobą jak mają
Że zacytuję wybraliście sobie Ober'a to mata
(...)A samo Ober oznacza chyba jakiegoś Nad'a
.. wieków Wyluzuj, bo ci się nadprzewody zjarają
że napiszę za pewnym sediniakiem Ozdrawiam ( innych a siebie leczę )


jest moim zdaniem zupelnie delikatnie mowiac niepotrzebne - bo po pierwsze nie zycze sobie aby wyciagac jakeis sprawy na zewnatrz to dodatkowo nie wiem czu np. Bachu sobie zyczy zeby pisac ze cos pokazywał. (Aby oszczedzic przed mozliwym gniewem BI pozwole sobie nie podawac zrodla i autora tekstow). Bo czy kiedykolwiek czytaliscie aby uczestnicy innego forum wymieniali sie ostrymi uwagami na sedina.pl ????. Nie jestem w stanie sledzic wszystkich forow ale dostaje czasami takie jak powyzej informacje...


2. W kwestii organizacyjnej. Dopoki sedina.pl pozostaje luzna grupa i zaden statut tego nie reguluje informuje, ze prawo do wystepowania w imieniu sedina.pl badz reprezentowania portalu przed swiatem mam Ja lub osoba przeze mnie upoważniona. Jesli kilka osób w redakcji które posiadają upowaznienie stale (np. BI, woti, Torney, keson i jeszcze kilka osób), ale wszystkie te osoby działają z moim "błogosławieństwem" i za moją wiedzą. Nie ma zadnego problemu zeby cos ciekawego zrobic i jesli twgo wymaga sytuacja wystepowac w imieniu portalu, ale tylko i wyłącznie po konsultacji ze mną i uzyskaniu mojej zgody. Prywatnie mozna robic sobie oczywiscie co sie podoba, ale nie jako sedina.pl - prosze o tym pamietac. Liczę ze zrozumiecie moje intencje. a intencje są proste:

a) Wlozylismy duuuzo pracy w obecny wygląd portalu i jest on zbyt cenny zeby ktos podszywał sie pod nas (juz spotkalem sie z takimi sytuacjami)

b) Jest wiele projektów o ktorych nie piszemy otwarcie na portalu dopoki sie nie skrystalizuja na tyle aby o nich powiedziec calemu portalowemu i nie tylko swiatu. I teraz jesli ja np. prowadze rozmowy z panem X od jakiegos czasu i w pewnym momencie dowiaduje sie od pana X ze wpadl jak burza ostatnio ktos kto podal sie za reprezentanta portalu i mowil cos zupelnie innego niz Pan - Panie Arku - o co chodzi ? - nie musze mowic jak wypadam(y) przed takimi osobami/instytucjami.

Dlatego Kazdy kto pragnie cos w naszym imieniu zrobic, pomóc nam, czy umówić nas na spotkanie, jest jak najbardziej mile widziany i pochwalamy takie inicjatywy, ale zanim wykona jakis ruch niech sie skontaktuje ze mną. Nie bede robil problemu. Licze tez na zdrowy rozsadek - bo jesli masz sasiadke ktora ma duza kolekcje zdjec to oczywiscie do tego nie trzeb wogole ze mna gadac tylko przyjsc najlepiej juz z zeskanowanym i posortowanym materiałem :-) Powyzsze zasady prosze stosowac do spraw duzych/oficjalnych i kontaktów z instytucjami i osobami publicznymi....

Jak czas pozwoli wspomniane kwestie dopiszemy do regulaminu.
I posba - post ten to informacja a nie zaczatek dyskusji...

Liczac na zrozumienie pozdrawiam
Busol
Administrator
Ostatnio zmieniony 12 lis 2005, o 12:37 przez Busol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marpa
Posty: 227
Rejestracja: 23 gru 2004, o 10:52
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marpa » 6 lis 2005, o 19:10

Jeśli uraziłem Bacha, to przepraszam.

edit:
woti pisze: (artykuł) Stanisław Lagun - prawdziwy człowiek - 16 Sie 2007 - 16:24
CYTOWANIE zawsze było dozwolone, ale wymaga podania autora i źródła cytatu.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2007, o 05:17 przez marpa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Finki
Posty: 4592
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:20
Lokalizacja: Keddigerstraße

Postautor: Finki » 6 lis 2005, o 20:26

(Aby oszczedzic przed mozliwym gniewem BI pozwole sobie nie podawac zrodla i autora tekstow).
Jeśli uraziłem Bacha, to przepraszam.
i mamy own goala.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

cron