Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
skuter

Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: skuter » 30 wrz 2004, o 09:35

na allegro znajduje sie taka oto pocztowka

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31624205

Ciekawy jestem , czy ktos potrafi to zweryfikowac?
czy faktycznie glebokie tak wygladalo? co sie z tym wszystkim stalo? gdzie dokladnie jest to miejsce??

skuter
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 30 wrz 2004, o 09:40

Przed wojną istotnie tak wyglądało. Przedwojenne kąpielisko wraz restauracją było usytuowane na prawo od obecnie istniejącego. Są tam jeszcze jakieś betonowe drobiazgi - pozostałości.
Może to przebitka pocztówki przedwojennej? Chyba że zmasakrowano to kąpielisko już po wojnie, jak Westenseebrücke (mostek na Rusałce).
Za to „Kosmos” stoi dalej...
skuter

Postautor: skuter » 30 wrz 2004, o 10:06

ale najciekwasze jest wlasnie to czy ta infrastruktura istniala jeszcze w latach 60.?:)
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 30 wrz 2004, o 13:02

Nie sądzę. Choć podobno na Rusałce mostek stracił wieżyczki już po wojnie. Kto by zdemeontował taką budowlę? Wyraźnie widać, że jest to konstrukcja betonowa i dobrze się trzyma.
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 4 paź 2004, o 22:31

W ciągu najdalej 4 ostanich miesięcy spotkałem na Głębokim mężczyznę ok. 50 lat - marynarz, od dziecka na Głębokiem mieszkał. Właśnie oglądałem niewielkie betonowe pozostałości w miejscu, o którym pisze "Bachinstitut" (wrrrr :wink:) - wyjasnił mi, że jeszcze do roku 70 poniżej był tam solidny pomost wychodzący na jezioro. Po 70-tym wojsko dostało zezwolenie na jego rozebranie i tak "to" się stało.
Jesli chodzi o te schodki i betonowy fundament, dziś obrośnięte krzaczorami - była tam kawiarenka z widokiem na jezioro.
"Marynarz" opowiadał, że w latach jego dzieciństwa poniemieckich urządzeń było więcej i "chłopcy z dzielnicy" starali się "gonić" obcych chuliganów, którzy przyjeżdżali "z miasta", aby niszczyć to, co było. Skarżył się, że potem opisywano ich jako "miejscowych chuliganów". Jeśli to prawda - oby tacy "chuligani" na kamieniu się rodzili!
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 4 paź 2004, o 23:08

Ja bym nie miał nic przeciwko, gdyby Ci „miejscowi chuligani” zabrali się za Medicus, a zwłaszcza za wieżowce na Placu Żołnierza. Z góry przepraszam wszystkich mieszkańców. Ale z punktu widzenia architektury, to to straszne kupy są! Nie mogę na „to” patrzeć.
airkozak
Posty: 316
Rejestracja: 13 wrz 2004, o 01:56

Postautor: airkozak » 5 paź 2004, o 03:11

... i szkaradny hotel Arkona!!!
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 5 paź 2004, o 08:53

Bachinstitut pisze:Ja bym nie miał nic przeciwko, gdyby Ci „miejscowi chuligani” zabrali się za Medicus, a zwłaszcza za wieżowce na Placu Żołnierza. Z góry przepraszam wszystkich mieszkańców. Ale z punktu widzenia architektury, to to straszne kupy są! Nie mogę na „to” patrzeć.
Na ten temat pisał już Krasiu ale będzie jeszcze trochę o innych "budowlach" Szczecina m.in tzw. "Starym Mieście" - polecam najbliższe teksty...
Awatar użytkownika
woti
Posty: 838
Rejestracja: 8 maja 2004, o 18:40
Lokalizacja: Szczecin (Bolinko)
Kontakt:

Postautor: woti » 5 paź 2004, o 18:07

Stety, tym razem zgadzam się z "Bach...", ale doradzam spokój. Na dziś myślimy tak, jutro może być inaczej (gusty także zmieniają się z czasem)... Kto wie, może nasi prawnukowie zobaczą coś ciekawego nawet w nieszczęsnej "Arkonie"?
Awatar użytkownika
Bachinstitut
Expert
Posty: 11311
Rejestracja: 22 cze 2004, o 17:54

Postautor: Bachinstitut » 5 paź 2004, o 18:53

Wcale mnie nie poniosło.
No ależ oczywiście. Arkana, Medicus i Kosmos to perełki architektoniczne. Będziemy z nich dumni, jak Paryż z Wieży Eifla. Dwa pierwsze czekają na nominację, by stać się zabytkami klasy 0. Galaxy już się skrada w poczekalni. Może byłoby prościej, by od samej fazy projektowej wszystko co się buduje uznać za zabytek. Będzie mnie problemów. Pozostaje tylko kwestia wyburzenia Wałów Chrobrego. Co za paskudztwa Ci Niemcy nastawiali.
Wcale mnie nie poniosło.
A teraz poważnie. Najgorsze w tym wszystkim co napisałeś jest fakt, kiedyś naprawdę ktoś się tym zachwyci. Wszystko to niestety skłania do refleksji o przemijaniu i przyszłości, dla której zostaną po nas te błahe dyskusje.

PS. Powyższe słowa napisał Instytut, a nie zmartwychwstały Johann Sebastian!
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Ebay - aukcje

Postautor: keson » 14 paź 2004, o 15:08

jezeli macie slabe serce, nie klikajcie na ponizszy link.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 56103&rd=1
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 14 paź 2004, o 21:23

Witaj Keson

A tak całkiem poważnie pisząc, to chętnie dołożę "dwa grosze" do tej lictytacji chociażby dla samego obejrzenia tego filmu, a poza tym moim zdaniem takie rzeczy powinny zostać w Naszym Mieście.

Pozdrawiam

PS
Piszę to całkiem poważnie
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 14 paź 2004, o 22:18

Powiem tak...
Od dlugiego czasu nosze sie z zamiarem zrobienia akcji pod tytulem
Buszujemy po aukcjach i kupujemy stare dzbanki, popiewlniczki i inne rzeczy warte zakupu [nie pocztowki i mapy]. W zwiazku z tym ze sa to przewanie drobne kwoty - 20 - 40 zl to maymalnie moglibysmy wydawac na takie cele 100 - 150 złna 2 mies.
Co najważniejsze chciałbym takie zbiory po zdygitalizowaniu (skanowaniu - fotografowaniu) wstawić w jakieś jedno miejsce (jakas szafa w muzeum lub jakims innym miejscu publicznym - np. sklep sponsora) aby ludzie mogli oglądać je na zywo a cyfrowe wersje w portalu.

Próbowałem znaleźć sponsorów ale na razie kiepsko...
Jesli ktoś zna jakiegoś miłośnika któy mógłby parę złotych raz na jkiś czas odpalić to byśmy za niego wszystko zrobili i jeszcze się odwdzięczyli...

Tymczasem dokładam się do ściepy...
Awatar użytkownika
robson52
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2004, o 09:46

Postautor: robson52 » 17 paź 2004, o 17:51

Jestem chętny by dołożyc do licytacji tego filmu
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 19 sty 2005, o 14:40

Tu jeszcze jeden link, ma być na tym m.in. Stettin i Altdamm, ale jako że znamy już 2 krótkie ujęcia filmowe z okresu wojny więc może to się właśnie pokrywa. Ja nie szprechen dojcz więc nic więcej nie wiem.

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... eName=WDVW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości