Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Diakonissen-Mutterhaus Kinderheil

Postautor: Bogus » 13 sty 2013, o 18:27

O choroba, chciałem zrobić wpis jako Ciekawostkę z serwisów aukcyjnych, a wyszedł mi nowy wątek.
Czy Admin mógłby naprawić mój błąd i przenieść go we właściwe miejsce? Z góry przepraszam i dziękuję.

Teraz wróćmy do zdjęcia.
Jeśli jest to teren ośrodka Nazareth z Palmié Haus, to pasowałaby lokalizacja baseniku jak na poniższej mapce.
DMK-Nazareth - Palmie Haus.JPG
Nawet coś na kształt brodzika jest tam narysowane.
A w tle, w prawym górnym narożniku zdjęcia cóż widzimy? No tak! Toż to Brunnen Haus.
Chyba wszystko się zgadza. Nawet skarpka po prawej i płot po lewej stronie zdjęcia.
Dzięki za naprowadzenie, Iwonko.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: Stau » 30 sty 2013, o 14:30

Co prawda to poniżej też nie aukcja, ale jednak pojawia się to samo, charakterystyczne pytanie.

Czy ktoś może potwierdzić, że to Szczecin oraz ewentualnie dokładnie zlokalizować:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... schiff.jpg
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: Bogus » 30 sty 2013, o 18:21

„Wilhelm Gustloff” stoi niemal w tym samym miejscu co widoczny poniżej „Graf Zeppelin” czyli przy nabrzeżu wzdłuż Unterwiek, choć ten ostatni jest dłuższy o ok. 50m.
Widoczny budynek za rufą Gustloffa to Unterwiek 23.
Załączniki
Stettin - Flugzeugträger 'Graf Zeppelin'.jpg
Stettin - Flugzeugträger 'Graf Zeppelin'.jpg (72.16 KiB) Przejrzano 14833 razy
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: Stau » 31 sty 2013, o 01:26

Dzięki Bogus!
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: krzekowo » 2 lut 2013, o 17:16

Ktoś może ma więcej informacji o tej postaci ?
http://www.ebay.de/itm/Portrait-AK-Fall ... 35c3ce9103
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: Bogus » 2 lut 2013, o 20:37

Ja wiem tylko, że Thea Kleist jest wspominana w książce Fritza Laua "Stettiner Luftbild Geschichte". Wspomnienia są okraszone trzema fotografiami z jej udziałem.

I takie muzyczne skojarzenie z tematem:
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: krzekowo » 3 lut 2013, o 12:25

Bogus pisze:Ja wiem tylko, że Thea Kleist jest wspominana w książce Fritza Laua "Stettiner Luftbild Geschichte". Wspomnienia są okraszone trzema fotografiami z jej udziałem.

I takie muzyczne skojarzenie z tematem:
Bardzo dziękuję !
W tej książcę, o której wspominasz są jakieś bardzo chociaż ogólne dane biograficzne, czy jest tylko
o niej krótka wzmianka ?
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: Bogus » 3 lut 2013, o 16:35

Danych biograficznych nie ma.
Jest tylko informacja, że była Szczecinianką i spadochroniarką sportową. Autor książki zaznaczył, że poznał ją osobiście.
Brała udział w pokazach lotniczych (Flugtag). Między innymi na pokazie w maju 1932 r. nad szczecińskim lotniskiem (jak wynika z prezentowanego programu) oddała dwa skoki spadochronowe.
Autor książki przytacza jeden epizod z pokazów w Garzu z udziałem Thei, gdzie o mało nie doszło do wypadku z powodu urwanej linki spadochronu. Na szczęście spadochroniarka zdołała złapać i przytrzymać linkę we właściwym momencie i czasza otworzyła się prawidłowo w odpowiedniej odległości nad ziemią.
(Mam nadzieję, że z pomocą Wójka Googla dobrze oddałem sens tego fragmentu książki.)

I to chyba, oprócz wspomnianych 3 zdjęć z pokazów lotniczych, wszystko na temat Thei Kleist w tej książce.
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: krzekowo » 3 lut 2013, o 20:11

Bogus pisze:Danych biograficznych nie ma.
Jest tylko informacja, że była Szczecinianką i spadochroniarką sportową. Autor książki zaznaczył, że poznał ją osobiście.
Brała udział w pokazach lotniczych (Flugtag). Między innymi na pokazie w maju 1932 r. nad szczecińskim lotniskiem (jak wynika z prezentowanego programu) oddała dwa skoki spadochronowe.
Autor książki przytacza jeden epizod z pokazów w Garzu z udziałem Thei, gdzie o mało nie doszło do wypadku z powodu urwanej linki spadochronu. Na szczęście spadochroniarka zdołała złapać i przytrzymać linkę we właściwym momencie i czasza otworzyła się prawidłowo w odpowiedniej odległości nad ziemią.
(Mam nadzieję, że z pomocą Wójka Googla dobrze oddałem sens tego fragmentu książki.)

I to chyba, oprócz wspomnianych 3 zdjęć z pokazów lotniczych, wszystko na temat Thei Kleist w tej książce.
Bardzo, bardzo dziękuję !
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: Aygon » 30 kwie 2013, o 15:06

Ciekawe wnętrza, dobre do rekonstrukcji ;) http://www.ebay.de/itm/Stettin-Pommern- ... 500wt_1156 , w ogole ma ten ktos cały set zdjęć niektóre uważam ciekawe bo nie pocztówki tylko zdjęcia z detalami.
Załączniki
Stettin Pommern alte Gebäude Häuser Stadt Geschäfte.jpg
Zweckverband fur Gross Stettin
GG:1237155
[url=http://www.prawobrzeze.org/galeria]galeria przedwojennego prawobrzeża[/url]
BUCHHEIDE VEREIN
majkaistefan

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: majkaistefan » 4 maja 2013, o 19:45

Witam!
Wracajac do zasadniczej (poczatkowej) tresci watku to "marynarz" niezle sie minol z faktami.Jest to jeszcze jeden dowod na to ze pewne rzeczy trzeba na bierzaco zapisywac.Wojsko z rozbiorka pozostalosci tego obiektu poza tym ze pewnie ludzie ktorzy to robili byli kiedys w wojsku nie mialo nic wspolnego.

Pozdrawiam.Stefan.
jazzek
Posty: 51
Rejestracja: 18 cze 2013, o 15:42

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: jazzek » 3 lip 2013, o 13:55

Sądząc z podziału okien, może być to jeden z budynków koszarów na ul. Łukasińskiego.

http://goo.gl/maps/PGV8a
krzekowo
Posty: 394
Rejestracja: 12 cze 2004, o 11:53

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: krzekowo » 3 lip 2013, o 17:48

Wielkie dzięki !
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Ciekawostki z serwisów aukcyjnych

Postautor: PKa » 3 lip 2013, o 20:23

[quote="jazzek
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 22:03 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 26 gości

cron