Mapy

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
szelag12@op.pl

Mapy

Postautor: szelag12@op.pl » 24 lip 2004, o 18:03

Mapy. Mnie interesuj± mapy Szczecina najlepiej od roku 1900 do 1945 . Przecie¿ to wazny element w ewentualnych poszukiwaniach czego kolwiek.
Mam pare map z których mo¿na odczytaæ dosyc wiele wiadomo¶æi w tym pare ciekawostek. Dla mnie to podstawa.
Awatar użytkownika
Exadum
Posty: 1448
Rejestracja: 8 maja 2004, o 21:47
Lokalizacja: klikam z Polic, kiedyś patrzyłem na sklep Matz'a

Postautor: Exadum » 24 lip 2004, o 19:48

Pięknie, że masz mapy. A wpadłaś/eś na to żeby się nimi podzielić ? Zeskanować?
Wrzucić tu na Sedine?
Przecież jak każdy będzie chował to co ma w domowym zaciszu to nie ma sensu ta strona. Sam/a chciał(a)byś aby ktoś podarował Tobie coś ciekawego.
Założe się że prawie każdy z czytaczy i pisarzy :-) tego forum ma coś ciekawego. "Zrzućmy" się, a będziemy mieli niezłe kompedium.
Awatar użytkownika
Szeląg
Posty: 32
Rejestracja: 24 lip 2004, o 18:12
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Szeląg » 24 lip 2004, o 20:09

Właśnie siedze nad nimi i jak poukładam to co mam to sie napewno podziele spoko.
Gość

Postautor: Gość » 24 lip 2004, o 22:30

Stare mapy w sumie niewiele ró¿ni± siê od dzisiejszych, ró¿ni± siê g³ównie tylko nazwami które s± w innym jêzyku.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 25 lip 2004, o 00:01

Szeląg pisze:Właśnie siedze nad nimi i jak poukładam to co mam to sie napewno podziele spoko.
Super !
Planujemy (już chyba to pisałem) jakiś dział kartograficzny wiec fajnie że jakieś zalążki tego są.
Poza tym zapraszam do naszych linkó gdzie jest jeden z wielkim zbiorem przedwojennych map...
Awatar użytkownika
Szeląg
Posty: 32
Rejestracja: 24 lip 2004, o 18:12
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Szeląg » 25 lip 2004, o 12:26

Jeżeli chodzi o mapy to sie różnia i to znacznie. Trzeba troche cierpliwośći i znajdziecie pore ciekawych zmian.Przykład no nie powinienem bo to moje oczko , ale co tam. Np.stacja kolejowa pomorzany coś mi sie zdaje ze sie przesuneła o jeden most a tam gdzie była na starych mapach nic nie ma . Ale obok starego położenia jest ciekawy teren . A co jest nie daleko no właśnie ciekawy teren.Bardzo.
Awatar użytkownika
Zibsky
Posty: 2684
Rejestracja: 14 sty 2005, o 01:26

Postautor: Zibsky » 27 sty 2005, o 05:38


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości