Nowy dział - zabytki techniki

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Pemek
Posty: 53
Rejestracja: 16 kwie 2005, o 21:47

Nowy dział - zabytki techniki

Postautor: Pemek » 28 kwie 2005, o 14:59

Proponuję założyć na forum nowy dział - zabytki techniki.
Uchowało się w Szczecinie trochę starych urządzeń, fabryczek, mechanizmów.
W galerii zdjęc też przydało by sie miejsce na zabytki techniki.

Z zabytków technicznych które mógłbym sfotografować i teraz przychodza mi na myśl to :

1. Stary wirnik turbiny na podwórku Akademii Morskiej

2. Stary silnik z lat 50-tych "BAH" tez w Akademii Morskiej

3. Jakiś stary poniemiecki agregat z lat 20-tych w wodociągach miejskich, o którym czytałem na tym forum z racji jakiejś wycieczki.

4. Stary turbogenerator w papierni Skolwin ( ale nie wiem czy jeszcze istnieje, bo widziałem go kilkanaście lat temu)

5. Ciekawe rozwiązania techniczne w elektrociepłowni na Gdańskiej wraz z zabytkowymi turbinami z lat 20-tych ( tez nie wiem czy jeszcze istnieją, bo byłem tam dawno temu )



A właśnie... elektrociepłownia na Gdańskiej posiada jeszcze mnóstwo starych mechanizmów, które być może wkrótce trafią na złom. Warto to sfotografować i opisać, bo "to se ne wrati"

..
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nowy dział - zabytki techniki

Postautor: Busol » 28 kwie 2005, o 15:18

Pemek pisze:Proponuję założyć na forum nowy dział - zabytki techniki. A właśnie... elektrociepłownia na Gdańskiej posiada jeszcze mnóstwo starych mechanizmów, które być może wkrótce trafią na złom. Warto to sfotografować i opisać, bo "to se ne wrati"
..
Rozumiem ze jest to deklaracja współpracy i zorientujesz sie jak można dostać sie i sfotografowac te obiekty i/lub sam sfotografujesz ?
Z miłą chęcią stworzymy tez taki dział w galerii i na forum gdzie bedziesz mógł rozwijać swoją pasję :-)

A na bardzo poważnie to temat ciekawy mysle ze w kilku osobach (np. Jsz) juz teraz masz wsparcie...
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 23 sty 2006, o 23:39

Wyciągam wątek...
w konstekście muzeum techniki...
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 24 sty 2006, o 08:13

Stary niemiecki zelwiny piecyk, przy którym ogrzewali sie zmarznięci soldaci, zakopany w jednym lesie.
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Postautor: Darkman1948 » 24 sty 2006, o 10:29

szperacz88 pisze: Stary niemiecki zelwiny piecyk, przy którym ogrzewali sie zmarznięci soldaci, zakopany w jednym lesie.
Ty lepiej pomysl jak go wydlubac ;) Trzeba by chyba polowe tej gorki rozkopac. Im glebiej sie kopie tym on jest wiekszy :lol :lol: :lol:
Awatar użytkownika
szperacz88
Posty: 753
Rejestracja: 20 sie 2004, o 15:19
Lokalizacja: Stettin, Moltkestrasse
Kontakt:

Postautor: szperacz88 » 24 sty 2006, o 11:41

Wiesz jak już muzeum na niemierzyńskiej zrobią, to sie skręci ekipe 10-20 osób z łopatami, w końcu chyba nie chcesz tachać zeliwa 100 - 150kg albo i wiecej, ze 150m do drogi z górki, przez krzaki :lol:
ja głeboko zeście wtedy wykopali co mi owca foty pokazywał??
GG:6137084 szperacz88@tlen.pl/ 0508925219
Towarzystwo Wiedzy historycznej "Terra Stetinum"/motto: Fant zawsze musi być
posiadacz wykrywacza jabel i dyktafonu jakby co. Teren działania: Międzyodrze, strefa przygraniczna, las arkoński, wyspa pucka.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

cron