Wilhelm Hofmeister Odeon Musikhause. Parlophon-Musikhauses

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
st0pr0c3nt
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:55

Wilhelm Hofmeister Odeon Musikhause. Parlophon-Musikhauses

Postautor: st0pr0c3nt » 8 lut 2013, o 22:05

Witam, szukam informacji o sklepach (chociaż sklep to tu niewłaściwe słowo) muzycznych w przedwojennym szczecinie jeden był przy Mönchenstraße 10 a drugi przy Schulzenstraße. Drugi pewnie nie istnieje, ale pierwszy chyba stoi o ile się nie mylę ma ktoś jakieś zdjęcia, informacje na ten temat ?:)
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Wilhelm Hofmeister Odeon Musikhause. Parlophon-Musikhaus

Postautor: Bogus » 9 lut 2013, o 01:43

Zdjęcia wymienionych sklepów z tej strony:
http://www.songster.de/dosen/news/linds ... b/k4b.html
pewnie znasz. Są milusie.
Drugi z tych sklepów, jak wskazuje napis na fotografii, należał do Siegmunda Lewinsohna i był pod numerem 13-14 (tak jak napisałeś przy Schulzenstr.).
Jako ciekawostkę można podać, że na przeciwko, po drugiej stronie tej ulicy, pod numerem 35, był jeszcze jeden sklep tej branży, też należący do Lewinsohna, lecz nie Siegmunda a Edmunda. Jako dowód wycinek z ksiażki adresowej z 1930 r.:
AB-1930-Lewinsohn.jpg
W Galerii jest jeszcze fotografia budynku ze wcześniejszą lokalizacją sklepu Hofmeistera (Mönchenstr.12-13).

Niestety, żaden z omawianych budynków nie przetrwał wojny.
st0pr0c3nt
Posty: 16
Rejestracja: 15 lip 2008, o 01:55

Re: Wilhelm Hofmeister Odeon Musikhause. Parlophon-Musikhaus

Postautor: st0pr0c3nt » 9 lut 2013, o 03:12

No cóż, tak myślałem. Dobrze to wiedzieć, młodzież się uczy:), dziękuje za pomoc.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Wilhelm Hofmeister Odeon Musikhause. Parlophon-Musikhaus

Postautor: Bogus » 9 lut 2013, o 09:03

I ja przy okazji czegoś się dowiedziałem.
Młodzież starsza też się uczy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości