Problem w pracy galerii

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problem w pracy galerii

Postautor: Busol » 11 cze 2010, o 11:40

Informuję, że w chwili obecnej występuja problemy w pracy galerii. Konkretnie - nie wyświetlają się obrazki. Znaleziono przyczyne problemu. Trwa ustalanie procedury naprawczej...

Wszystkie pliki i obrazki galerii są bezpieczne i nic nie zginęło...
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
maruś
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2010, o 20:07

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: maruś » 25 cze 2010, o 22:02

Witam,
coś tu chyba nie tak. Chciałem przekazac grafikę do albumu ( po 1945-> zniszczenia -> stare miasto) i otrzymałem tylko możliwośc " zniszczenia ogólne.." ?!
Ponadto przeraża mnie że moja spora orginalna rozdzielczośc dla dokładnego zobrazowania i nagła informacja że 300 kb z 1024 założonej pojemności już wykorzystano. Chyba nie tędy droga na przekazy wartościowych scanów. Nie znalazłem niestety informacji o wielkości i pojemności formatów graficznych, stąd moja woda na młyn.
Swoją drogą co mi wiadomo.. coppermine z bb może pracowac w jednym sql, co ułatwi rejestrację w jednej domenie.
Pytanie dodatkowe..ile czasu potrzeba na akceptacje grafiki w galerii i gdzie się ona pojawi ?
z szacunkiem
maruś
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: Torney » 25 cze 2010, o 23:17

Zdjęcia w galerii zamieszczają osoby odpowiedzialne za poszczególne działy. Każdy użytkownik może przesłać zdjęcie do publikacji na adres redakcja(at)sedina.pl.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maruś
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2010, o 20:07

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: maruś » 25 cze 2010, o 23:48

Torney pisze:Zdjęcia w galerii zamieszczają osoby odpowiedzialne za poszczególne działy. Każdy użytkownik może przesłać zdjęcie do publikacji na adres redakcja(at)sedina.pl.
Sorry kolego, ale to chyba nie sens tej galerii jako opcji.
Nie po to rejestracja w galerii i podawanie informacji do niej aby używac do tego celu pobocznych adresów pocztowych. :shock:
Proponuję przejżyc galerie i jej możliwości dokładniej.. :evil:
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: Torney » 26 cze 2010, o 00:05

Sorry kolego, ale albo prześlesz zdjęcia mailem, albo nie umieścisz ich w galerii. Szkoda by było.

Inna sprawa, że cały portal od stycznia się zmienia i wkrótce aktualizacji poddana zostanie także galeria.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
maruś
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2010, o 20:07

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: maruś » 26 cze 2010, o 00:47

@Torney,
proponuję nie robic sobie jajek z poważnego bądź co bądź portalu i wyczyścic urzędowo opcję podawania zdjęc do portalu.!
Albo jest galeria z rejestracją i możliwościami, albo maile lub inne elektoniczne przekazy.. To musi wynikac ze strony..nawet dla nowicjusza. Możliwie jako odpowiedzialny czuwasz nad tym, ale to musi z czegoś wynikac.
Jeśli ja się rejestruje na galeri jako początkujący, to potrzebuję przejżystośc a nie ukryte naprowadzanie.
Była rejestracja, podałem grafikę, czyli macie ją... lub gdzieś ona jest. O co więc w kolejnej fazie chodzi.
Nie pracuje galeria jako dodatek w swoich założeniach, to zamykamy.. lub nie zezwalamy na rejestrację nowych użytkowników i prosimy o okrężne podawanie zdjęc. Niemniej ta informacja powinna byc widoczna.
Pytanie więc..gdzie moja grafika
hth
Awatar użytkownika
MariuszSamek
Posty: 1237
Rejestracja: 28 paź 2004, o 22:58
Lokalizacja: Szczecin

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: MariuszSamek » 27 cze 2010, o 07:28

maruś pisze: proponuję nie robic sobie jajek z poważnego bądź co bądź portalu...
maruś,
Postępujemy dokładnie tak, jak napisałeś. Traktujemy naszych wizytorów poważnie i stąd decyzja o tym, aby zdjęcia w galeriach głównych były umieszczane wyłącznie przez opiekunów tychże miejsc. Z pełym szacunkiem dla ciebie, gdybyśmy dali dostęp wszystkim, istniałoby niebezpieczeństwo, że któregoś dnia wszyscy zobaczyliby tam jakieś śmieci, nie mówiąc już o złośliwych żartach i wrzucaniu zdjęć, które są zabronione prawem. Staramy się zatem zapobiegać a nie zwalczać, bo na to ostatnie nie mamy wystaraczająco czasu, a i droga nie ta.
W naszej galerii już co najmniej kilkadziesiąt osób udostępniło swoje zbiory w sposób, który opisał Torney. Zachęcam Ciebie do tego. Umówimy się jak opisać zdjęcia odnośnie autora, praw autorskich itp. Wierzę, że masz ciekawe zbiory do pokazania.
pozdrawiam,
Mariusz, opiekun galerri "po 1945r".
Awatar użytkownika
maruś
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2010, o 20:07

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: maruś » 9 lip 2010, o 12:55

Obrazek Obrazek

Mariusz,
Grafika pierwsza przedstawia wystarczające opcje zachęcające na galerii do rejestracji i logina. Rejestracja jest bezproblemowa, przychodzi potwierdzenie, i login działa. Podałem więc fotę która została przyjęta z informacją ( ostateczne zamieszczenia wymaga zgody administratora). Czyli rejestracja jest możliwa lecz wcina grafikę bezpowrotnie ponieważ administrator nic nie monituje. Takie są fakty na dzień dzisiejszy.

Grafika druga przedstwia możliwy wariant jeśli przekaz grafiki byłby możliwy tylko poprzez pocztę elektroniczną.
Czyli nie ma dostępnej rejestracji i logina , a pojawia się nie myląca informacja o sposobie używania galerii.
Chyba rozumiemy się co do przejżystości portalu w szczególności do zaistniałego problemu.

Moje pytanie pozostaje nadal otwarte, co stało się z grafiką którą podałem drogą rejestracji i bezpośredniego przekazu. Pytam bo jak wiadomo, w przyrodzie nic nie ginie.
pozdrawiam i sorry za deko spóźnioną reakcję.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: Busol » 9 lip 2010, o 13:20

maruś pisze: Czyli rejestracja jest możliwa lecz wcina grafikę bezpowrotnie ponieważ administrator nic nie monituje. Takie są fakty na dzień dzisiejszy.
Tak. Takie są fakty
maruś pisze:Grafika druga przedstwia możliwy wariant jeśli przekaz grafiki byłby możliwy tylko poprzez pocztę elektroniczną. Czyli nie ma dostępnej rejestracji i logina , a pojawia się nie myląca informacja o sposobie używania galerii. Chyba rozumiemy się co do przejżystości portalu w szczególności do zaistniałego problemu.
Czy umiesz to zrobić ? Albo znasz kogoś kto nam to bezpiecznie i za darmo zrobi ? Bo ja też mam wiele życzeń, ale nie wszystkie umiem spełnić :)
maruś pisze:Moje pytanie pozostaje nadal otwarte, co stało się z grafiką którą podałem drogą rejestracji i bezpośredniego przekazu. Pytam bo jak wiadomo, w przyrodzie nic nie ginie.
pozdrawiam i sorry za deko spóźnioną reakcję.
Jeśli nie życzysz sobie aby trafiła do galerii - proszę o info. Jeśli ma zostać umieszczona, prosze o przesłanie droga mailową.

A tak zupełnie na marginesie to w widocznej obecnie galerii nie będą prowadzone żadne prace gdyż jest to oprogramowanie przestarzałe. W chwili obecnej testujemy nową wersję galerii
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Lakonia
Posty: 32
Rejestracja: 31 gru 2009, o 08:44
Lokalizacja: Warsower Str.

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: Lakonia » 16 lip 2010, o 11:16

Witam
A ja się zarejestrowałam. Chciałam wrzucić kilka zdjęć z aktualnego stanu kilku miejsc. Z tym, że za bardzo nie wiem jak tego dokonać bo np. mam zdjęcia z Wieży Qustorpa akualne a przy wyborze albumu nie ma tego miejsca. Chciałam stworzyć więc album o takiej nazwie ale się nie da :( Co mam robić? Mam jeszcze fotki z innych miejsc...
Awatar użytkownika
maruś
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2010, o 20:07

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: maruś » 16 lip 2010, o 14:07

Lakonia,
sprawa leży w błędnej konfiguracji tutejszej galerii. Dotychczasowe próby podpowiedzi konfiguracji z mojej strony nie nabierają oddzwięku. Nadal nieprzejżyście wprowadza sie użytkownika w błąd absolutnie nieaktualnym i prowadzącym do nikąd menue z galerii. Twoje dwa pliki zostały przekazane na serwer o czym przekonasz się po loginie w galerii i sprawdzeniu listy użytkowników. W tej opcji widać że sporo wiary rejestruje się i nic się nie dzieje..
@Busol..
raz jeszcze moja propozycja na wyjście z kryzysu. Ustawienia dla admina w galerii...
1. Panel admin Grupy.
Registred -> galeria osobista -> dozwolone (nie)
2. Lista albumow.
Właściwości -> odwiedzający mogą dodawać pliki (tak)
Dla każdego przez Was tematzcynego utworzonego albumu podobne ustawienia
3. Panel admin Ustawienia
Ustawienia użytkowników -> wysyłaj raport do admina (tak)

Przy tych ustawieniach każdy zarejestrowany otrzyma możliwość dostępu do wszystkich (ustawionych) albumów w galerii i wysłaniu zdjęcia. Grafika ukaże sie po uprzednim potwierdzeniu administartora.
Dokładniej, w panelu admina pojawi sie dodatkowa opcja "akceptuj przesłane pliki".
Do wyboru sporo ustawień z przesunięciem, kasowaniem, itp.możliwościami. Krótko..pełna kontrola nad galeria.

Dziś wykonuję to za darmo i bezpiecznie :lol:
Naturalnie aż się prosi wyższy limit niż standart 1024 dla zarejestrowanych, ponieważ możliwości ciekawostek graficznych są bezgraniczne a kontrola nad całościa jest zapewniona przez admina.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: Busol » 16 lip 2010, o 15:08

Przypomnę jeszcze raz.

1. W aktualnej (czytaj:starej) galerii nic nie będzie zmieniane
2. Trwają testy nowej galerii - planowane uruchomienie - jesień 2010
3. Wyłączenie możliwości dodawania zdjęć przez użytkowników jest świadomym zabiegiem.
4. Jeżeli coś się nie zgadza w konfiguracji czy komuś niewygodnie, lub coś wprowadza w bład itp itd - patrz pkt. 1
5. Ważne zdjęcia można przesyłać mailem na adres redakcja@sedina.pl - ale bez żadnej gwarancji że zostaną umiesczone :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
maruś
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2010, o 20:07

Re: Problem w pracy galerii

Postautor: maruś » 16 lip 2010, o 17:12

Mała nieścisłość, ponieważ mimo wszystko pytałeś o...
Busol pisze: Czy umiesz to zrobić ? Albo znasz kogoś kto nam to bezpiecznie i za darmo zrobi ? Bo ja też mam wiele życzeń, ale nie wszystkie umiem spełnić :)
..podałem więc odpowiedź. Wasza sprawa jak dalej, niemniej dwa ruchy w ustawieniach administracyjnych starej galerii jak podawałem kilkakrotnie to nie zmiana serwera tylko edycja tego co nie funkcjonuje i wprowadza w błąd. Czyli prawidłowa konfiguracja bez istnienia czgoś co nie funkcjonuje. Nie wiem skąd ten opór aby kliknąć w opcje panela admina w galerii i wprowadzić właściwe informacje lub wykomentować funkcję niepotrzebnej nikomu rejestracji i podać tekst informujący.
Do jesieni sporo czasu, a rejestrujących się na wariackich papierach nie będzie brakować, jak widać. Potencjalni a niepotrzebni rejestrujący się przymulają bazę SQL dokładnie.

Ale już dobrze..nie chcę tu psuć nastrojów i grać wszechwiedzącego. Wasza "stara" galeria wpadła mi w oko, a ponieważ używam coppermine od 2 lat, chciałem podzielić się wyłącznie dotychczasowym doświadczeniem.
pa..pa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

cron