Nowe forum phpBB3

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Torney » 7 sty 2010, o 18:37

Yossarian pisze:Wiem że punkt 13 regulaminu dotyczy ilustracji, ale w w związku ze zmianą engine forum, tj. mozliwości linkowania plików video (YouTube), rozwojem mozliwości internetu, może warto uściślić w regulaminie że zabrania sie linkowania treści multimedialnych za wyjątkiem plików ze ze strony YouTube. Unikniemy wtedy nieporozumień wśród użytkowników forum.
OK.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Arthur
Miszcz
Posty: 349
Rejestracja: 28 cze 2005, o 11:06
Lokalizacja: Preussische Strasse

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Arthur » 10 sty 2010, o 21:06

A ja mam problem z wyświetlaniem całości wątku w forum. Np. temat "Perełki do odkrycia". Jest info o 6 odpowiedziach a mi wyświetlają sie tylko 4. Podobnie było w jeszcze jednym temacie. Sprawdzałem na Explorerze i Google Chrome.
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Bogus » 11 sty 2010, o 14:51

Nie wiem, czy to efekt uboczny zmian na forum, ale zauważyłem niezgodność treści wątku z treścią załącznika:
viewtopic.php?f=29&t=2019&start=0
o czym uprzejmie donoszę.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: keson » 11 sty 2010, o 19:06

Arthur pisze:A ja mam problem z wyświetlaniem całości wątku w forum. Np. temat "Perełki do odkrycia". Jest info o 6 odpowiedziach a mi wyświetlają sie tylko 4. Podobnie było w jeszcze jednym temacie. Sprawdzałem na Explorerze i Google Chrome.
zdaje sobie sprawe z tego problemu, prosze w takich wypadkach otwierac sobie forum w nowym oknie. innym rozwiazaniem byloby wprowadzenie drugiej belki przewijania.

wszystkie te niedogodnosci powinny zniknac w najblizszym czasie, kiedy forum zostanie w pelni polaczone z portalem.
Awatar użytkownika
Sławek
Posty: 1556
Rejestracja: 11 maja 2004, o 18:00

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Sławek » 17 sty 2010, o 17:16

Udało mi się zalogować :) Dzięki Arek.
Podobno problem dotyczył literki "ł" w moim imieniu.
Trzeba nadrobić zaległości i poczytać za ostatnie 1,5 miesiąca...
Sławek
Erich-Falkenwaldergesellschaft
-------------------------------------
GG 1424935
Awatar użytkownika
piotr433
Posty: 120
Rejestracja: 12 paź 2005, o 10:22
Lokalizacja: Matejki

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: piotr433 » 19 sty 2010, o 23:45

Torney pisze:Ponieważ ostatnio pojawiło się kilka przypadków linkowania zdjęć, zamiast umieszczania ich w formie załączników na forum, rozpoczynamy testowanie ostrzeżeń. Każdy zauważony post z ilustracjami linkowanymi zakończy się ostrzeżeniem dla użytkownika. Kolejne ostrzeżenia, to prosta droga do bana.
Co zrobić, jeżeli zdjęcie znajduje się na czyjejś stronie w internecie i skopiowanie go w formie załącznika naruszyłoby czyjeś prawa autorskie? Bezpieczniejsze wydaje mi się wtedy podanie linku do oryginalnego pliku, na który trzeba kliknąć żeby zdjęcie obejrzeć. Chyba, że punkt 13 regulaminu dotyczy tylko bezpośredniego wyświetlania na forum zdjęć ściąganych z obcego serwera, a nie podawania linków do nich.

Właśnie znalazłem się w takiej sytuacji i jestem w rozterce. Zdecydowałem się na podanie linku do oryginalnego zdjęcia i załączenie tylko małego fragmentu dotyczącego tematu.
Awatar użytkownika
Torney
Posty: 8630
Rejestracja: 16 wrz 2004, o 13:57

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Torney » 20 sty 2010, o 01:15

piotr433 pisze:Co zrobić, jeżeli zdjęcie znajduje się na czyjejś stronie w internecie i skopiowanie go w formie załącznika naruszyłoby czyjeś prawa autorskie?
Załącznik można opisać, podając link do źródła fotografii, ew. również autora/właściciela zdjęcia.
Erich-Falkenwaldergesellschaft
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Ralf747 » 20 lut 2010, o 11:27

Ja mam taki problem, że chyba nie mogę wysłać wiadomości PW, cały czas gdy klikam na wyślij wiadomość pojawia mi się w folderze "Do wysłania", a jak to zrobić żeby się wysłało to nie mam pojęcia..
Awatar użytkownika
Iwonka
Posty: 5889
Rejestracja: 16 sie 2004, o 10:32
Lokalizacja: Bollinken-Frauendorf

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Iwonka » 20 lut 2010, o 11:36

Ralf747 pisze:Ja mam taki problem, że chyba nie mogę wysłać wiadomości PW, cały czas gdy klikam na wyślij wiadomość pojawia mi się w folderze "Do wysłania", a jak to zrobić żeby się wysłało to nie mam pojęcia..
Spróbuj napisać tytuł wiadomości. Powinno pomóc. :)
Iwonka bądź mężczyzną... (copyright by Busol)
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Busol » 20 lut 2010, o 11:42

a moze naciskasz zapisz zamiast wyslij... Mnie to sie mylilo dlugi czas....
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: bronx » 20 lut 2010, o 11:51

eee tam wszystko jest ok. Jak nie wpiszesz tytułu to się w ogóle nie wyśle wiadomość tylko wyskoczy komunikat z prośbą o uzupełnienie tytułu.
Wiadomość PW po wysłaniu do danej osoby trafia najpierw do folderu DO WYSŁANIA i jest tam do czasu, dopóki adresat wiadomości jej nie otrzyma. Po tym możemy zobaczyć czy nasza wiadomość została odczytana już czy jeszcze nie. Jeżeli odczyta przeniesie się automatycznie do katalogu WYSŁANE.
Jeżeli nie odczyta, można ją jeszcze tam skasować (w do wysłania) i adresat nie powinien jej otrzymać, opcja szczególnie polecana jak się kogoś po pijaku zbluzga via PW a potem się budzimy z moralniakiem i można czasami jeszcze sytuacje uratować :D
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Ralf747 » 21 lut 2010, o 10:56

Ot technika i się człowiek gubi od razu ;) Sprytne to nasze forum teraz.
Awatar użytkownika
Bruce
Posty: 615
Rejestracja: 8 maja 2004, o 15:30
Lokalizacja: Grüne Schanze

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Bruce » 12 kwie 2010, o 21:12

Ja mam problem z dodawaniem komentarzy do artykułów.

Np. wybieram Atelier przy Breite Straße (5)
i na dole mam napis:
Skomentuj !
Musisz być zalogowany by skomentować.
Jak w to klikam to przekierowuje mnie na stronę główna forum, gdzie jestem zalogowany.
Po powrocie do artykułu jest to samo.
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: Lazi » 12 kwie 2010, o 21:21

Problem, który opisuje Bruce u mnie też występuje.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Re: Nowe forum phpBB3

Postautor: keson » 13 kwie 2010, o 13:59

sprobujcie usunac wszystkie cookies zwiazne z sedina.pl
jezeli to nie pomoze, prosze o podanie wersji przegladarki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości