Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nowe forum sedina.pl

Postautor: Busol » 29 gru 2009, o 08:38

Lazi pisze:Też tak mi się wydaje, dodatkowo rzucam luźną propozycję układu napisów. Wysokość figurki to około 107 pikseli.
Przymierzyłem i nawet ładnie pasuje ale po pomniejszeniu jest nieco niewyraźne... Układ jaki jest niech zostanie.
Czy Lazi moze zmniejszyc ale tak aby wyrazne w sesnie ostre liuterki pozostały ?
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
keson
Admin
Posty: 844
Rejestracja: 12 maja 2004, o 10:21
Kontakt:

Re: Nowe forum sedina.pl

Postautor: keson » 29 gru 2009, o 09:11

prosze nie przywiazywac zbyt wielkiej wagi do logo i generalnie do naglowka forum, poniewaz po integracji ze strona portalu zostanie on prawdopodobnie usuniety tak, by nie powtarzal sie z taka sama grafika z naglowka portalu
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowe forum sedina.pl

Postautor: Lazi » 29 gru 2009, o 09:35

W takim razie poczekamy z kosmetyką. W razie czego Lazi może to zrobić wyraźniej, ale by musiał dostać oryginalnego gif'a (to była tylko wersja robocza).
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Re: Nowe forum sedina.pl

Postautor: gozal » 17 sty 2010, o 21:20

Taką wielką gułą nie jestem, a mam problemy. Na przykład weszłam w Aktywne wątki na Forum, kliknęłam temat "Perełki do odkrycia". Widzę tam tylko 4 pierwsze posty dragona113. U góry widać statystykę: strona 1 z 1, postów 12 (co jest ewidentnie niezgodne z tym, co widzę). A jak chciałam odpowiedzieć, to w podglądzie wszystkich wcześniejszych postów pojawiły się pozostałe wypowiedzi - Busola, Baresela i dragona113. Jak to jest możliwe?

Poza tym na forum w dziale Komentarze do artykułów bezskutecznie poszukiwałam wątku "Stettin w szczególe (20)", bo chciałam odpowiedzieć i dodać załącznik. Niestety, wpisując komentarz po kliknięciu w artykuł na stronie głównej, gdzie wciąż on wisi, nie mogę liczyć na dodanie załącznika.

Niby wszystko fajnie, ale takie szczegóły mnie, naczelnego nerwusa na twory nieożywione, bardzo wkurzają :evil: Nie tam, żebym na kogoś tu jechała, ale na technikę to i owszem. Aż zaczęłam kopać komputer i bić bogu ducha winną drukarkę. Monitorowi też się dostały wciry :wink:
Gozal jest KOBIETĄ.
Darkman1948
Posty: 1751
Rejestracja: 15 lip 2005, o 11:31
Lokalizacja: Braunsfelde

Re: Nowe forum sedina.pl

Postautor: Darkman1948 » 18 sty 2010, o 00:40

Tak jak gozal widzę tylko część tematu "Perełki do odkrycia".

Przy okazji taki szczegół-gdy kończę czytać posty w danym temacie i kliknę na "Powrót do (nazwa działu)" to przenosi mnie w różne miejsca w tym dziale. Raz na samą górę, raz w środek listy tematów, raz na duuuużą pustą przestrzeń pod tematami :) Sam nie wiem od czego to zależy ale czasem denerwuje.
Awatar użytkownika
wraga
Posty: 1336
Rejestracja: 23 gru 2004, o 13:18
Lokalizacja: najpierw Falkenburg, potem Szczecin - Wussower Str., a teraz Am Bültpohl
Kontakt:

Re: Nowe forum sedina.pl

Postautor: wraga » 18 sty 2010, o 10:30

Darkman1948 pisze:Tak jak gozal widzę tylko część tematu "Perełki do odkrycia"...
U mnie jest ok., widać całość (Opera 10)
Awatar użytkownika
gozal
Posty: 637
Rejestracja: 7 sty 2006, o 19:22
Lokalizacja: Grünstr. / Kaiser-Wilhelm-Platz

Re: Nowe forum sedina.pl

Postautor: gozal » 18 sty 2010, o 23:32

Nie, chyba jestem jednak gułą albo coś się zmieniło od wczoraj... Ale chyba to pierwsze :D <samokrytyka> Wystarczy przesuwać tym dodatkowym suwakiem po prawej jakieś 5 - 6 dm od krawędzi strony i jednocześnie monitora. Nie wiem, czy wczoraj go nie zauważyłam czy jak?
Ale komputer i tak dostał swoje i już!
Gozal jest KOBIETĄ.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Stau » 4 cze 2013, o 12:09

Witam,

Co do nowości - niedawno do naszego forum (phpBB) doinstalowany został język niemiecki, którego wcześniej brakowało (do tej pory można było posługiwać się tylko polskim/angielskim).

Innowacja jest pokłosiem odwiedzin w ostatnim czasie sedina.pl przez dwóch Niemców (tzn. oni siebie nawzajem nie znali - zatem dwa różne źródła). Obaj zwrócili mi uwagę, że z ich punktu widzenia poruszanie się po portalu, a także po samym forum jest nieintuicyjne, co powoduje, że z powodu bariery językowej ciężko Im poradzić sobie nawet z samą rejestracją. Trudno z tym polemizować, zatem postanowiłem trochę ten stan rzeczy zmienić.

Oprócz wspomnianej "nakładki" językowej, która już od momentu rozpoczęcia rejestracji umożliwia nowemu użytkownikowi posługiwanie się jednym z trzech wybranych języków (teraz także niemieckim), napisałem również tzw. "ogłoszenie". Całość stanowi swojego rodzaju instrukcję poruszania się po forum (wskazówki dotyczące założenia konta, logowania etc.) oraz zawiera podstawowe informacje związane z portalem, które z perspektywy naszych gości z zagranicy mogą być przydatne (odnośniki do map, planów, galerii zdjęć, "tłumaczarki" ulic, e-booków). Pytania Niemców na forum często są zbliżone do siebie (przedwojenne zdjęcia obiektu "X", polska nazwa dawnej ulicy "Y"), zatem wydaje się, że tych kilka zdań pomoże Im w lepszej orientacji.

Od dzisiaj wspomniane powyżej "ogłoszenie" zostało "przyklejone" na główną stronę forum oraz do każdego z poszczególnych działów. Nam raczej nie będzie przeszkadzać, a dla Niemców może być bardzo przydatne (mam nadzieję). Tutaj możecie zobaczyć treść: viewtopic.php?f=13&t=13761. Prośba do Was - jakby ktoś zauważył błąd albo miał jeszcze jakąś sugestię - co warto dodać - niech śmiało pisze. Z góry dzięki.

Stosowna informacja została także dodana do naszej zakładki "Deutsch" - http://sedina.pl/wordpress/index.php/deutsch/.

Przy okazji wspomnę - język forum można zmienić wchodząc do ustawień konta (Panel użytkownika/Ustawienia/Język). To na wypadek jakby ktoś dla "sportu" chciał zobaczyć jak to "działa".

Pozdrawiam.
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Stau
Moderator
Posty: 498
Rejestracja: 1 sie 2009, o 10:19
Lokalizacja: Szczecin - Stary Turzyn

Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Stau » 4 cze 2013, o 12:17

Jeszcze jedna uwaga dotycząca "stref czasowych" (powyżej też "nowy" post - nie pomińcie). Prawdopodobnie kolejna aktualizacja spowodowała, że "starsi" użytkownicy obecnie nie mają włączonej opcji "czasu letniego". Powoduje to, że posty są wyświetlane (po zalogowaniu) o godzinę "do tyłu" (zamiast np. 22:30 pojawia się 21:30). Być może większość z Was nawet tego nie zauważyła. W każdym razie, jakby ktoś chciał "poprawić" to uchybienie musi wejść do swoich ustawień konta (Panel użytkownika/Ustawienia/Czas letni/DST) i w odpowiednim miejscu kliknąć "TAK".
"Dziki to lud doświadczony w walkach na lądzie i morzu. Przyzwyczajony żyć z rabunku i grabieży. W przyrodzonej jakiejś dzikości - zawsze nieposkromiony" <--- Herbord o mieszkańcach Pomorza - XII wiek.
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Ralf747 » 6 cze 2013, o 10:08

Nie wiem co się stało ale dzisiaj podczas próby dostania się na portal Opera wyświetliła mi monit, że stanowczo odradza mi wejście na tą stronę. Została oznaczona jako "możliwość oszustwa, złośliwe oprogramowanie". Coś wiadomo dlaczego tak się stało i czy ktoś jeszcze to ma ?
Bogus
Posty: 1887
Rejestracja: 3 lis 2004, o 18:48

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Bogus » 6 cze 2013, o 11:32

Miałem coś podobnego wczoraj wieczorem, ok. 21:00. Przy wchodzeniu na sedia.pl poprzez IE, mój antywirus (NOD32) dał komunikat o jakim złośliwym programie (nie pamiętam dokładnie co to było).
Ale nie zablokwał wejścia na stronę. Uruchomiłem więc skanowanie całego komutera, które na szczęście nic nie wykryło.
PKa
Posty: 356
Rejestracja: 15 kwie 2013, o 23:37

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: PKa » 6 cze 2013, o 12:42

rtal.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2014, o 20:47 przez PKa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Busol » 6 cze 2013, o 15:02

Temat znany i badany (od wczoraj)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Busol » 6 cze 2013, o 23:37

Keson zbadał i trafiło nas to:
http://stackoverflow.com/questions/1694 ... -injection

Będzie w ciągu najbliższych godzin przywracana kopia plików (stan z nocy pn/wt). Posty z forum nie powinny zniknąć nie wiem do konca jak z załacznikami. Mam nadzieję, że to nam wystarczy (oby).
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Forum sedina.pl - uwagi i informacje

Postautor: Busol » 7 cze 2013, o 22:55

Busol pisze:Będzie w ciągu najbliższych godzin przywracana kopia plików (stan z nocy pn/wt). Posty z forum nie powinny zniknąć nie wiem do konca jak z załacznikami. Mam nadzieję, że to nam wystarczy (oby).
Powinno byc juz ok. Jak ktos zauwazy problemy prosze pisac
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron