Dla tych co stocznie chca zobaczyc...

Informacje dotyczące działania portalu i forum, propozycje i sugestie zmian, sprawy techniczne, zauważone błędy.
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Dla tych co stocznie chca zobaczyc...

Postautor: Yomi » 22 sty 2005, o 23:36

W najblizszy poniedzialek - 24 stycznia o godz. 13 odbedzie sie wodowanie statku. Wodowanie to jest otwarte, tzn ze moze przyjsc na nie kazdy niezwiazany ze stocznia. Dodatkowa atrakcja bedzie sam premier Belka, ktory podobno ma sie w poniedzialek zjawic w Szczecinie. Jak sami widzicie jest okazja na chodzby po czesci zobaczenia jak stocznia wyglada od wewnatrz takze polecam sie wybrac.
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Jsz » 23 sty 2005, o 12:58

Za Yomim polecam wszystkim Forumowiczom wodowanie.
Jako kajtek byłem wychowankiem Przedszkola nr 5 na Tomaszowskiej, dlatego od dziecka wychowawczynie nas ciągały na wodowania (co w tamtym czasie można było robić...).
Nie wiem czy atrakcją będzie dla Forumowiczów P. Belka, ale ja polecam zobaczyć niedostępny na co dzień fragment ulicy VulcanStr potem Alte VulcanStr=Nocznickiego (super kostka brukowa).

(UWAGA: proszę nie mylić z nową Vulcan Str= Lubeckiego=Gontynka=Zburzony wiadukt, ten wątek tutaj: http://www.sedina.pl/phpBB3/viewtopic.p ... highlight= )

Dawno dawno temu, jeździł tamtędy tramwaj a potem nie jeżdził, i po wojnie jeździł ponownie tamwaj i obecnie nie jeździ.
W załączeniu planiki:
1) najstarszy ok. '20 - VulcanStr z linią tramwaju,
2) starszy '29 - AlteVulcanStr bez l. tramwaju (jedzie tak jak dzisiaj),
3) w miarę nowy (z ubiegłego wieku) '65 - ponownie z linią tramwaju na niedostępnym fragmencie Nocznickiego (stocznia Nowa)
Najnowszy dostępny w każdym kiosku - patrz tak jak w pkt.2
Do zobaczenia!
Załączniki
Nocznickiego 65r.JPG
Alte VulcanStr 29r.JPG
VulcanStr ok 20r.JPG
Awatar użytkownika
Jsz
Posty: 1698
Rejestracja: 17 lis 2004, o 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Dla tych co stocznie chca zobaczyc...

Postautor: Jsz » 24 sty 2005, o 10:00

Yomi pisze:W najblizszy poniedzialek - 24 stycznia o godz. 13 odbedzie sie wodowanie statku. Wodowanie to jest otwarte, tzn ze moze przyjsc na nie kazdy niezwiazany ze stocznia......
:cry: Niestety wg informacji uzyskanej dzisiaj z Nowej wodowanie ma charakter zamknięty.
Czekamy na następne (prawdopodobnie w ciągu miesiąca).
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 24 sty 2005, o 10:42

Jsz


a moge prosić o nieco większy scan tej pierwszej mapy z 1920, tak by był widoczny cały teren stoczniowy ?

Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
sudmar
Posty: 82
Rejestracja: 4 sty 2005, o 08:05
Lokalizacja: Friedrichshofer Weg

Postautor: sudmar » 24 sty 2005, o 11:11

Otwarte wodowanie odbędzie się na pewno w lipcu - z okzji dni morza - wcześniejsze są ogłaszane na parę dni przed końcem prac na pochylni. Ma to związek z procesem technologicznym - po zwodowaniu kładziona jest już stępka pod następny statek. Jest spóźnienie - nie ma wodowania dla ludu :cry: , zdażyło się już wodowanie prawie nocne i to zdaje się w latach 90-tych. Po dzisiejszym wodowaniu ma być - o ile dobrze kojarzę - rozpoczęta budowa statku typu con-ro. A na wodowanie czekają m in chemikaliowiec, kontenerowiec i bodajże papierowiec. Wejście na stocznię w czasie wodowań jest bramą kolejową - przedłużenie 1-go maja. A ode mnie - niesamowicie wygłądają wodowania "na szelkach" widziane od strony Odry.
Awatar użytkownika
Aygon
Posty: 2440
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:07
Lokalizacja: Stettin Hökendorf

Postautor: Aygon » 24 sty 2005, o 11:18

Wielka szkoda że się nie da zobaczyc :? A już sobie zalanowałem, bo do tej pory tylko raz byłem, a teraz mi się nawet jeszcze kogoś namówić udało na wycieczkę. Czy gdzieś oprócz gazety codziennej można się dowiedzieć o najbliższym terminie??
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 24 sty 2005, o 11:24

sprawdzę w sekretarciacie, byc może cos wiecej siedowiem, to oczywiście Was poinformuję
Gdyby nie ten śnieg to ode mnie z biura ładnie pochylnie widać
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 24 sty 2005, o 13:22

A z mojej strony naleza sie wszystkim przeprosiny ze wprowadzilem w blad - niestety informacje mialem kilka dni wczesniej bezposrednio od pracownika stoczni, ale jak widac nietrudno zmienic decyzje.
:?
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 24 sty 2005, o 13:31

... i po wszystkim. Własie w tej chwili podstawiany jest do nabrzeża.

Yomi
Zadna w tym Twoja wina. Swoją droga to chyba stocznia powinna zadbać o to, by informacje na temat wodowania rozeszały się do jak największej ilości osób, czyż nie ?
A w ogóle co to za pomysł ... wodowanie zamknięte ... ;)
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 24 sty 2005, o 13:42

Tak tak, powiem ja Tobie ze bylem i pocalowalem klamke od bramy glownej na Hutniczej a takze bramy kolejowej... W Polskim Radio Szczecin powiedzieli ze bedzie wodowanie najwiekszego kontenerowca jaki do tej pory stocznia Nowa zbudowa, ale nie okreslili jaki charakter te wodowanie bedzie mialo. Na bramie kolejowej strazniczka powiedziala mi ze wielu ludzi przyszlo bo mysleli ze bedzie otwarte i zostalo odprawionych z kwitkiem...
Jeszcze do gazet nie zagladalem ale jak na razie naleza sie brawa dla rzecznika prasowego stoczni oraz Radia Szczecin za powtarzanie niepelnych informacji, oraz sugestia ze jezeli beda podane nastepne takie wydarzenia to lepiej ich publicznie nie powtarzac.
Dziekuje
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 24 sty 2005, o 13:56

... byłeś na Hutniczej ? Trzeba było dać znać, spotkalibyśmy się u mnie w biurze na Lubeckiego. Przynajmniej sam widok z okna służyłby za ukojenie nerwów ... no ale niestety nie miałem ze sobą nic "rozbiącego zdjęcia" ... :(
Awatar użytkownika
sudmar
Posty: 82
Rejestracja: 4 sty 2005, o 08:05
Lokalizacja: Friedrichshofer Weg

Postautor: sudmar » 24 sty 2005, o 14:08

I co tam z Wulkana zwodowali?
Yomi
Posty: 1832
Rejestracja: 7 lis 2004, o 12:00
Lokalizacja: Colbatz

Postautor: Yomi » 24 sty 2005, o 14:08

no widzisz, to zesmy sie nie zgadali, a ja ze soba mialem swoja cyfrowke i jeszcze specjalnie wzielem teleobiektyw... :?
Awatar użytkownika
sudmar
Posty: 82
Rejestracja: 4 sty 2005, o 08:05
Lokalizacja: Friedrichshofer Weg

Postautor: sudmar » 24 sty 2005, o 14:13

Piotr_now
info dotarło?
Awatar użytkownika
piotr_now
Posty: 1560
Rejestracja: 27 sie 2004, o 22:40
Lokalizacja: Poznań

Postautor: piotr_now » 24 sty 2005, o 14:15

.. nie pozostaje nic nego, jak pocieszyć się stwierdzeniem - nadrobimy następnym razem ...

... cóż ...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

cron