Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Gród Gryfa na taśmie filmowej.
Piekutowski
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2009, o 17:25

Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Piekutowski » 30 gru 2009, o 17:45

Witajcie!

Niegdyś pisałem tu pod nickiem Ioannes (od trzeciego imienia...) dziś powracam pod nazwiskiem.
Przeszukałem stronę i forum dość dokładnie, ale, o ile się nie mylę, nikt nie pisał tu jeszcze o pewnym rewelacyjnym teledysku! Otóż mistrz el-muzyki i szczecinianin Marek Biliński nakręcił był niegdyś cóś takiego (a raczej nakręcili to jego współpracownicy):



W tym fascynującym filmie sf w stylu vintage widzimy m.in. budynek TV na Niedziałkowskiego, Wały Chrobrego, Tkacką, nieodżałowaną Ścianę Płaczu i salon gier w niebieskim baraku, który - zagadka - czy ktoś wie, gdzie stał? (ja pamiętam,bo wiele dwudziestozłotówek tam przegrałem...)
Pozdrawiam,

JP
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Busol » 30 gru 2009, o 18:20

Piękny teledyk - Ride Over Moscow..
Niebieskiej budy nie jestem w stanie jednoznacznie zlokalizować

prpoponuje jednak powrócić do poprzedniego nicka - jak cos proszę o kontakt na priv - zresetuje hasło

a tak wogóle2 to witam kulegę :)
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Piekutowski
Posty: 2
Rejestracja: 30 gru 2009, o 17:25

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Piekutowski » 30 gru 2009, o 20:47

No ciekawe1... co do hasła to problem polega na tem, iż zapomniałem, z jakiego e-maila się wtedy logowałem. Także proszę o reset.
Co do budy to nie będę na razie zdradzał. Może któś zgadnie? Mała podpowiedź: w tym miejscu teraz stoi budynek...

Co do gier w teledysku - rozpoznałem tam Raid Over Moscow, Montezuma's Revenge, Defender i Mad Planets. Kilku innych gier nie poznaję. A kto wie, jakie dwa komputery (biały i czarny) są tam używane? (pytanie może być podchwytliwe...)
Awatar użytkownika
Lazi
Posty: 1342
Rejestracja: 18 sty 2005, o 13:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Lazi » 30 gru 2009, o 23:16

Komputery to poczciwe C64 jeszcze w starej obudowie. Najlepszy był komunikat "Sprawdzić wynik" i liczydło w ruch ;-)
Awatar użytkownika
bronx
Posty: 806
Rejestracja: 5 sty 2005, o 00:56
Lokalizacja: Neustettin
Kontakt:

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: bronx » 30 gru 2009, o 23:58

Biały to faktycznie C64 ale czarny to raczej będzie C16.
[url=http://www.szczecinek.org][img]http://www.szczecinek.org/HotLink/gruss_aus1.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
Ralf747
Posty: 533
Rejestracja: 24 lut 2006, o 16:40
Lokalizacja: Stettin Scheune Stövener Allee

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Ralf747 » 31 gru 2009, o 11:54

Tak zacytuję kogoś z YouTube żeby rozwiać wątpliwości "w teledysku uzyto commodore vic-20 (obudowa identyczna jak pierwsze c64, ale w kolorze bialym a nie bezowym) oraz c16 (zapewne z powodu mozliwosci graficznych bascia, widocznych zreszta w teledysku)".
Ja się akurat na tym nie znam bo ja bardziej z ery Pegasusa itd. ;)
Awatar użytkownika
secessionlove
Posty: 396
Rejestracja: 13 cze 2009, o 16:27
Lokalizacja: Graudenz/Stettin
Kontakt:

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: secessionlove » 31 gru 2009, o 15:58

Obejrzałem z przyjemnością. Ciekawy pomysł na fabułę teledysku. Ale co jak co, w tamtych czasach, Jean Michel Jarre, oraz jego polski odpowiednik - Marek Biliński, byli jedynymi znanymi muzykami, którzy tworzyli taką muzykę, muzykę przyszłości. Teraz już niestety ich najnowsza twórczośc, chociaż na mnie, nie robi już takiego wrażenia, poza tym mają ogromną konkurencję. Ale to i tak nie kładzie się na ich koncerty, które są wielkimi widowiskami.
Peritus
Posty: 59
Rejestracja: 18 lis 2005, o 12:36

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Peritus » 4 sty 2010, o 14:34

Ta gierka z drabinkami to nie przypadkiem Chuckie Egg? A co do lokalizacjai salonu - taka buda stała na Wyzwolenia między Świerczewskiego a pl. Rodła - tam gdzie teraz Galaxy i PŻM. Ale chyba bardziej na wysokości Galaxy.
Ioannes
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2006, o 09:00
Lokalizacja: Mistyczne Miasto Szczecin

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Ioannes » 4 sty 2010, o 20:53

Peritus pisze:Ta gierka z drabinkami to nie przypadkiem Chuckie Egg? A co do lokalizacjai salonu - taka buda stała na Wyzwolenia między Świerczewskiego a pl. Rodła - tam gdzie teraz Galaxy i PŻM. Ale chyba bardziej na wysokości Galaxy.
Wracam do starego nicka! A zatem: Chuckie Egg przypomniałem sobie i to nie jest to.
A co do salonu gier - owszem, taka buda stała kiedyś, najpierw na placu Rodła, a potem kawałek dalej na wysokości Galaxy (rozpoczynała rząd bud z piwem i innymi dziwnymi towarami). Jednakże - to nie ta buda! Ta na teledysku mieściła się gdzie indziej... Czekam na trafne odpowiedzi!
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Busol » 4 sty 2010, o 23:42

Kurde - niebuszewo siekies ?
okolice hali piastowskiej
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.
Awatar użytkownika
Krasiu
Posty: 1196
Rejestracja: 8 lip 2004, o 00:07
Lokalizacja: Hufelandweg

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Krasiu » 5 sty 2010, o 09:52

Ta buda stała przy al. Wyzwolenia (w części niebuszewskiej). Na lewo od czerwonego gmachu centrum doskonalenia nauczycieli, przed katy szkoły żydowskiej. W głębi po lewej widać fragment kompeksu budynków Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy placu Kilińskiego i budynki z lat 60. tam stojące.
Ioannes
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2006, o 09:00
Lokalizacja: Mistyczne Miasto Szczecin

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Ioannes » 5 sty 2010, o 19:53

Busol: blisko, Krasiu: brawo!!!
Awatar użytkownika
Słoń_77
Posty: 1189
Rejestracja: 27 sie 2005, o 13:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Słoń_77 » 5 sty 2010, o 21:29

secessionlove pisze:.... Ale co jak co, w tamtych czasach, Jean Michel Jarre, oraz jego polski odpowiednik - Marek Biliński, byli jedynymi znanymi muzykami, którzy tworzyli taką muzykę, muzykę przyszłości. ....
Oj,oj, znalazłbym trochę więcej i lepszej jakości :lol:
Motylem byłem lecz utyłem :P POLAK
Awatar użytkownika
Jezu
Posty: 961
Rejestracja: 2 sty 2005, o 01:47
Lokalizacja: Pilchowo

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: Jezu » 7 sty 2010, o 12:32

Piękny teledysk. Stare dobre czasy kiedy ludzie nie mieli możliwości ale mieli pomysły.

Co do muzyki lepszej jakości jeśli masz na myśli Tageruine Dream, Klausa Schulze, Kraftwerk itp. to można by dyskutować.

Jeśli mnie pamięć nie myli to napisy w teledysku są zrobione z wykorzystanie programu DLAN na ZX Spectrum (w dobie Power Pointa i jemu podobnych nikt już o czymś takim nie pamięta).

Gra Raid over Moscow była grą (bezskutecznie zresztą) zakazaną w bloku krajów tzw. demokracji ludowej ze względu na zawarte treści jak np. ostrzeliwanie Kremla.

Tajemnicze kolumienki literek i cyferek na ekranie przed artystą wyglądają na listing z monitora pamięci na Commodore ale szczegółów nie widać niestety.

Ozdrawiam (innych a siebie leczę).
Mad Poets Society
Awatar użytkownika
donwiki
Posty: 7
Rejestracja: 8 sty 2010, o 10:32

Re: Kosmiczne opowiadania - Ściana Płaczu, Wały, TV w 1986?

Postautor: donwiki » 8 sty 2010, o 19:12

Skoro jesteśmy przy wątku tech-szczecina, teledysków itp. pamięta ktoś grę komputerową bodaj na amigę, bijatykę, której "fabuła" oparta jest... "gdzieś w Szczecińskich slumsach?":)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron