Fabryka Oficerów 1989 wg. Hansa Helmuta Kirsta

Gród Gryfa na taśmie filmowej.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 364
Rejestracja: 19 maja 2004, o 22:10
Lokalizacja: Stettin - Hokendorf

Fabryka Oficerów 1989 wg. Hansa Helmuta Kirsta

Postautor: Gambit » 11 gru 2008, o 21:11

Głowny bohater w 10 minucie filmu mówi: "Nazywam się Karl Kraft, urodziłem się 2 listopada 1916 roku w Szczecinie. Mój ojciec, Józef Kraft jest urzędnikiem pocztowym, a mama ma na imię Małgorzata" - Taka ciekawostka, dopiero zacząłem oglądać ale ciekawe czy będą jakieś wstawki ze szczecina jako "retrospekcje'.

Tytuł: Fabryka oficerów - Fabrik der Offiziere
Produkcja: RFN
Gatunek: Dramat, Kryminał, Wojenny
Data premiery: 1989-01-12 (Świat)
Reżyseria: Wolf Vollmar
Scenariusz: Hans Hellmut Kirst

Opis:
Druga Wojna Światowa. Porucznik Karl Kraft, instruktor szkoły wojskowej Wermahtu, przeżył koszmar walk pod Stalingradem. Odmrożenia, woda zamarzająca w locie, broń przyklejająca się do rąk. Czy może być coś straszniejszego? Okazuje się, że pobyt w Akademii Wojskowej w Bawarii jest równie ekstremalnym doświadczeniem. W ciągu kilku tygodni przy użyciu brutalnych metod propagandowych przekształca się tam przyszłych oficerów frontowych w bezlitosnych morderców. Kiedy w tajemniczych okolicznościach ginie porucznik Barkow, Kraft rozpoczyna tajne śledztwo. Wkrótce popada w konflikt ze studentami i dowództwem akademii.

Na serial składa się cztery części.

Obsada:
Manfred Zapatka: Oberleutnant Karl Krafft
Karl Walter Diess: Hauptmann Feders
Thomas Holtzmann: Generał major Modersohn
Sigmar Solbach: Hauptmann Ratshelm
"So, I`ve decided to take my work back underground... To stop to follow it into the wrong hands..."
Awatar użytkownika
Busol
Admin
Posty: 9632
Rejestracja: 21 kwie 2004, o 01:42
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Postautor: Busol » 11 gru 2008, o 22:19

to daj znac czy widziales Szczecin
Zapraszam na TrocheInaczej.pl.
"Niemcy kiedyś byli źli, a teraz są dobrzy. Ktoś mi tak opowiadał". Franek Bis.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości