Opublikowane przez w Portal.

Redakcja portalu sedina.pl uruchomiła newsletter. W ten sposób średnio co dwa tygodnie zamierzamy informować o wszystkich naszych projektach. Nowe narzędzie przeszło już pierwsze próby. Poniżej przedstawiamy kilka informacji z ostatniego – trzeciego numeru. Zachęcamy do subskrypcji.

W celu otrzymywania na bieżąco drogą elektroniczną naszego newslettera, tworzonego dzięki wsparciu Miasta Szczecin, wystarczy wysłać maila wpisując w tytule wyraz „NEWSLETTER” na adres: jan.skolimowski@sedina.pl. W ten sposób każdy zainteresowany dołączy do portalowej bazy. Najważniejsze informacje z ostatniego numeru, datowanego na 21 marca, zestawiliśmy poniżej, pełną wersję wraz z układem graficznym można pobrać tutaj.

Za nami spotkanie z okazji 8 urodzin sedina.pl

Spotkaliśmy się 18 maja w Piwnicy Kany by po dwuletniej przerwie uczcić rocznicę powstania portalu. Podsumowaliśmy miniony okres oraz przedstawiliśmy nasze nowe inicjatywy. Opowiedzieliśmy o planach związanych z poszerzaniem Internetowej Encyklopedia Szczecina oraz  warsztatach przeznaczonych dla młodzieży.

Ujawniliśmy także jak będzie wyglądała nowa wersja graficzna portalu sedina.pl, nad którą obecnie pracujemy. Porozmawialiśmy o historii Szczecina, swoje plany przedstawił także zaprzyjaźniony z nami Klub Kniejołaza, związany z Puszczą Bukową.

Spotkanie zorganizowane zostało pod hasłem „Pokaż, co masz!”. W ten sposób zachęcaliśmy każdego do podzielenia się z innymi swoimi „szczecinaliami”.

„Encyklopedia nie jest nudna” – ruszają warsztaty w szczecińskich szkołach

Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 maja (wtorek) w I Liceum Ogólnokształcącym. Chcemy zaangażować młodych szczecinian w myślenie o mieście.

Tematem warsztatów będzie Internetowa Encyklopedia Szczecina, nowe źródło wiedzy o mieście. Opowiemy o projekcie, jego możliwościach i sposobie funkcjonowania. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak weryfikować dostępną w internecie wiedzę, skąd czerpie się informacje do hasła encyklopedycznego, jak się je konstruuje. Będziemy rozmawiać o prawach autorskich i świadomym korzystaniu z informacji. Nie tylko opowiemy o encyklopedii i pokażemy jej możliwości, ale też spróbujemy wspólnie wnieść twórczy wkład w rozwój encyklopedii – uczestnicy warsztatów stworzą nowe hasło albo rozwiną istniejące, korzystając z wiarygodnych źródeł wiedzy o mieście.

W maju odbędą się dwa pierwsze pilotażowe spotkania, kolejne sześć zaplanowane jest po wakacjach, w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy szkoły zainteresowane warsztatami do kontaktu z nami: admin@sedina.pl

Prezentacja w Książnicy Pomorskiej – zapraszamy do Sali pod Piramidą

Temat spotkania: „Internetowa Encyklopedia Szczecina – klikaj po wiedzę”. Poprowadzi je Arkadiusz Bis z fundacji sedina.pl, założyciel i administrator Portalu Miłośników dawnego Szczecina sedina.pl

Opowie m.in. o tym skąd wziął się pomysł na internetową encyklopedię Szczecina, jak do niej zajrzeć i co można w niej znaleźć.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Książnica Pomorska, Sala pod Piramidą, 28 maja, godz. 17. Wstęp wolny.

Sedina.pl „Pod Platanami”

3 czerwca wielkie święto organizacji pozarządowych – XI Szczecińskie Spotkania Organizacji Pozarządowych POD PLATANAMI na Jasnych Błoniach.

Będzie można spotkać nas „na żywo” i porozmawiać z nami. W pawilonie multimedialnym przygotujemy 20-minutowy pokaz na temat wszystkich naszych inicjatyw.

Zapraszamy do pawilonu sedina.pl

Hasła z Internetowej Encyklopedii Szczecina…

Nasze zdjęcie…

Kim jest Helena Raszka?