Trafostacja Sztuki podczas Nocy Muzeów
Trafostacja Sztuki zaprezentuje się podczas nadchodzącej Nocy Muzeów. W starej transformatorowni przy ul. Św. Ducha w Szczecinie za 3 lata ma powstać galeria sztuki współczesnej. Na razie tworzony jest projekt remontu i przebudowy zabytkowego budynku. Nie wiadomo wciąż też ile będzie kosztować powstanie galerii.
Trafostacja sztuki zaprezentuje się w położonym naprzeciwko kościele św. Jana Ewangelisty. – W stuletnim budynku jest zbyt niebezpiecznie – tłumaczy koordynatorka powstania galerii Agata Zbylut. – Stan budynku jest na tyle zły, że przed remontem nie można zaprosić dużej grupy osób do środka.
- Na razie powstaje projekt przebudowy trafostacji – mówi architekt Jacek Lenart. – Najurodziwsze fasady są tymi, które będziemy chronić, a zawartość wewnętrzną tak wykorzystać, żeby dzisiejsze walory tego postindustrialnego wnętrza wspomagały sztukę.
- Pewna koncepcja zaczyna nabierać realnego kształtu – dodaje zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Soska. – To jeszcze nie jest ten moment, kiedy maszyny budowlane wchodzą na plac budowy, ale to już jest moment, kiedy możemy coś zobaczyć.
Trafostacja Sztuki ma zostać otwarta za 3 lata. W setną rocznicę wzniesienia transformatorowni.
Aneta Łuczkowska, Polskie Radio Szczecin, 14 V 2010 r.














Skomentuj !
Musisz być zalogowany by skomentować.